23.03 VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej 2
  

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej

17 marca 2021 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbył się VII Powiatowy  Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej dla Uczniów Szkół Podstawowych. W tym roku, ze względu na pandemię konkurs miał formę online. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas szóstych: Julia Plaga i Laura Wróblewska. Zadaniem uczestników była prezentacja wiersza lub fragmentu prozy w języku angielskim. Występ należało nagrać i przesłać nagrany film komisji konkursowej. Ocenie podlegały między innymi opanowanie pamięciowe tekstu, poprawność wymowy, dobór utworu pod względem trudności językowych oraz ogólna prezentacja. Julia Plaga wykonała wiersz „Vita Nuova” Oscara Wilde, natomiast Laura Wróblewska zaprezentowała utwór Anny Wickham „Reality”. Szczególnie doceniono występ Laury Wróblewskiej, która zdobyła II miejsce. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło aż 45 uczestników reprezentujących 18 szkół podstawowych powiatu kartuskiego, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji. Tym bardziej serdeczne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom  za ogromne zaangażowanie, jak  również pani Marietcie za nieocenione wsparcie techniczne. Raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

/Jolanta Śledź/

2020.03.11 Nursery Rhymes (1)
  

Mamy zwycięzcę IX Konkursu „Nursery Rhymes”

Dnia 11 marca 2020r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbył się IX Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego „Nursery Rhymes”. Polegał on na jak najciekawszym, poprawnym i płynnym zaprezentowaniu wierszyka w języku angielskim i odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-III oraz IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Borys Kolka 2b, Stanisław Gniba 2b i Noemi Kitowska 4a. Jury po przesłuchaniu wszystkich uczestników nie miało żadnych wątpliwości, że zwycięzcą konkursu w kategorii klas II-III został Borys Kolka.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

/Opiekun: Grażyna Węsiora/

English fun (2)
  

English fun

21 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w siódmej edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego English Fun, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Konkurs miał charakter testu i składał się z dwóch części: leksykalno – gramatycznej oraz kulturoznawczej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością bogatego słownictwa, wiedzą z zakresu czasów gramatycznych, jak również znać stolice, symbole, system polityczny, czy też zabytki krajów anglojęzycznych. Zuzanna Ziemann – uczennica klasy 8B, wykazała się ogromną wiedzą we wszystkich tych zakresach i wywalczyła pierwsze miejsce na poziomie klas ósmych. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 50 uczniów z gminy Sierakowice, tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa uczennicy naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

/Jolanta Śledź/

2019.10.22 Dzień Języków Europejskich (54)
  

Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 22 października 2019 roku odbyły się obchody Dnia Języków Europejskich. Zaangażowana została cała społeczność szkolna, od najmłodszych po najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

Oddziały przedszkolne wykonały przepiękne, kolorowe plakaty na temat wylosowanych przez siebie krajów, natomiast uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich popisali się kreatywnością tworząc niepowtarzalne makiety 3D odzwierciedlające kraj, którego dotyczy. Zawierały one nazwę kraju oraz jego stolicę, jak również cechy charakterystyczne m.in. zabytki, najciekawsze miejsca, znani ludzie, potrawy czy też produkty pochodzące z konkretnego państwa.

Efekty swoich prac uczniowie umieścili na przygotowanych w tym celu parawanach w auli szkolnej oraz na stolikach.

Poziom wykonania prac był bardzo wysoki, za co w dużym stopniu dziękujemy opiekunkom grup najmłodszych.

Klasy czwarte zachwyciły nas swym zaangażowaniem, różnorodnością użytych technik, pomysłowością i ogromną pracą, które włożyły w przygotowanie plakatów wylosowanych przez nich krajów. Uczniowie przedstawili znane budynki,  potrawy, symbole, znane postaci  oraz produkty pochodzące z poszczególnych Państw.

Przedstawiciele klas piątych i szóstych przebrali się i  prezentowali wśród swoich kolegów i koleżanek znane osoby. Dzięki nim poznaliśmy bliżej sławnych piosenkarzy, sportowców, patronów i mieszkańców w tradycyjnych strojach z różnych krajów.

Najstarsi uczniowie szkoły – z klasy siódmej i ósmej przygotowali tradycyjne potrawy, które prezentowali pozostałym uczniom szkoły. Mieliśmy okazję spróbować przekąsek, deserów i  napojów charakterystycznych dla wylosowanych przez nich Państw. Sposoby prezentacji potraw przeszły nasze najśmielsze oczekiwania dzięki różnorodności i pomysłowości wychowanków.

Na czwartej lekcji uczniowie klas 0 oraz I-III wraz z opiekunkami i dyrekcją szkoły, wzięli udział w nauce tańca do piosenki “If you’re happy and you know it” przygotowanego przez Panią Honoratę Wrycza.

Korytarze szkolne tego dnia były bardzo kolorowe, dzięki przygotowanym przez każdą klasę flagom, które widniały na drzwiach każdej sali lekcyjnej. Można było się dowiedzieć wielu ciekawostek z wywieszonych  plakatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, a podczas przerw wielkim zainteresowaniem cieszyły się wystawione przez klasy I, II i III makiety oraz wyświetlane filmiki na temat krajów europejskich.

Nauczyciele języków obcych dziękują serdecznie wszystkim uczniom i reprezentantom klas za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie Dnia Języków Europejskich, a wychowawcom za pomoc i wsparcie swoich uczniów.

02. 04 III Kartuskim Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim (1)
  

Mamy mistrza języka angielskiego ziemi kartuskiej 2019

Dnia 2 kwietnia 2019 roku reprezentanci naszej szkoły w składzie: Szymon Polejowski 4c, Jan Deik 5a, Zuzanna Ziemann 7b i Szymon Koszałka 8a wzięli udział w XIII Kartuskim Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim organizowanym przez Szkołę Podstawową w Staniszewie. Musieli wykazać się doskonałą znajomością języka angielskiego w teście pisemnym. Ze względu na zróżnicowaną grupę wiekową test został podzielony na trzy poziomy trudności. W kategorii klas czwarty Szymon Polejowski zajął miejsce pierwsze zdobywając tym samym tytuł Mistrza Języka Angielskiego Ziemi Kartuskiej 2019. Natomiast Zuzanna Ziemann uplasowała się na miejscu trzecim z tytułem Drugiego Wicemistrza.

Serdecznie gratulujemy !!!

/Grażyna Węsiora/

27.03 English Fun
  

English Fun

27 marca 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Gminnym Konkursie Języka Angielskiego ENGLISH FUN, który odbywał się w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Czterech uczniów naszej szkoły – po jednym uczestniku z klasy czwartej, piątej, siódmej i ósmej przystąpiło do napisania testu sprawdzającego wiedzę gramatyczno – leksykalną oraz kulturoznawczą. Wyniki testów pokazały, że w niektórych przypadkach konieczna będzie dogrywka. Po ostatecznych rozgrywkach wreszcie ogłoszono wyniki i okazało się, że każdy z reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach wywalczył nagrodę. Szymon Polejowski z klasy IVc zdobył wyróżnienie, Jan Deik z klasy Va wywalczył miejsce drugie, Szymon Koszałka z klasy VIIIa uplasował się na miejscu trzecim. Natomiast Zuzanna Ziemann, która reprezentowała klasy siódme, po zaciętej dogrywce zdobyła miejsce pierwsze.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!

/Jolanta Śledź/

VI Międzyszkolny Przegląd Piosenki w języku angielskim (2)
  

Międzyszkolny Przegląd Piosenki w Języku Angielskim

11 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się VI Międzyszkolny Przegląd Piosenki w Języku Angielskim. Tegorocznym tematem były piosenki z lat 90-tych. Naszą szkołę reprezentowała Julia Błonk (8b) w kategorii soliści klas 6-8. Spośród dziesięciu solistek, nasza uczennica z piosenką “I Have Nothing” zdobyła pierwsze miejsce. Wielkie gratulacje! Pani Dyrektor Danucie Pioch i organizatorom konkursu dziękujemy za zaproszenie, świetną atmosferę i pyszne gofry. Serdeczne podziękowania dla pani Wioletty Kuczkowskiej za pomoc w przygotowaniach do przeglądu.

Międzyszkolny Turniej Językowy (1)
  

English und Deutsch Masters

7 marca 2019 roku, uczniowie naszej szkoły: Martyna Michalak (3c), Zuzanna Ziemann (7b), Filip Gilmajster (3c) i Przemysław Cyman (3g) wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Językowym “English und Deutsch Masters” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

W turnieju, oprócz naszej szkoły, wzięli udział reprezentanci szkół z Linii, Kamienicy Królewskiej, Sulęczyna, Bukowiny i Przywidza. Turniej miał formę quizu i zabawy w języku angielskim i niemieckim. Tegorocznym tematem była ekologia i Fair Trade (sprawiedliwy handel).

W trakcie bardzo emocjonującej dogrywki między trzema szkołami, nasi reprezentanci wykazali się refleksem i znajomością języka angielskiego, dzięki czemu zdobyli drugie miejsce w całym turnieju.

Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz nauczycielom języków obcych dziękujemy za zorganizowanie konkursu i wspaniałą atmosferę.

IMG_8532
  

Europejski Dzień Języków Obcych

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyły się dnia 23 listopada 2018 roku. Zaangażowana została cała społeczność  szkolna, od najmłodszych po najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Oddziały przedszkolne i uczniowie klas pierwszych i drugich popisali się kreatywnością tworząc  piękne, kolorowe  plakaty przedstawiające wylosowane kraje europejskie. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki, za co w dużym stopniu dziękujemy opiekunkom grup najmłodszych.  A na jednej z przerw, wraz z opiekunkami i dyrekcją szkoły,  wzięły udział w nauce tańca i piosenki Boogie Woogie przygotowanego przez nauczycielki języka angielskiego.

Klasy czwarte i piąte zachwyciły nas swym zaangażowaniem, różnorodnością użytych  technik, pomysłowością i  ogromną pracą, które włożyły w przygotowanie makiet wylosowanych przez nich krajów. Uczniowie przedstawili znane budynki,  potrawy, symbole, znane postaci  oraz produkty pochodzące z poszczególnych państw.

Przedstawiciele klas siódmych i ósmych przebrali się i  prezentowali  w różnych klasach znane osoby. Dzięki nim poznaliśmy bliżej sławnych piosenkarzy, sportowców, patronów  i mieszkańców w tradycyjnych strojach  z różnych krajów.

Najstarsi uczniowie szkoły – gimnazjaliści z klasy trzeciej, przygotowali tradycyjne potrawy, które prezentowali pozostałym uczniom szkoły. Mieliśmy okazję spróbować  różnych przekąsek, deserów i  napojów charakterystycznych dla wylosowanych przez nich państw. Sposoby prezentacji potraw były  bardzo rożne, pojawiły się nawet boginie greckie, które częstowały ambrozją i nektarem (czytaj: sałatką grecką i sokiem pomarańczowym).

Korytarze szkolne tego dnia były bardzo kolorowe dzięki przygotowanym przez każdą klasę flagom, można było się dowiedzieć  wielu ciekawych rzeczy z wywieszonych  plakatów przygotowanych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, a podczas przerw wielkim zainteresowaniem cieszyły się wystawione przez klasy 4 i 5 makiety oraz wyświetlane filmiki na temat krajów europejskich.

Nauczyciele języków obcych dziękują wszystkim uczniom  i reprezentantom klas  za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie Europejskiego  Dnia Języków, a wychowawcom za pomoc i wsparcie swoich uczniów.

/Anna Budzanowska/

IMG_7641
  

VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego ‘English Fun’

We wtorek 17 kwietnia 2018r dwóch uczniów naszej szkoły Jan Deik klasa 4a i Szymon Koszałka z klasy 7a, reprezentowało naszą szkołę w VI Gminnym Konkursie Języka Angielskiego ‘English Fun’ w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Mimo dużej konkurencja Jasiowi Deik udało się zdobyć trzecie miejsce w kategorii klas IV. Organizatorom konkursu dziękujemy za zorganizowanie konkursu ,a uczniom życzymy dalszych sukcesów!

/opiekun Anita Szczypior/