fbpx

Dnia 17 listopada 2023 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach została opanowana przez bajkowe postaci w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek i Dnia Języków Obcych. Można było spotkać wróżkę, czarownicę, księżniczkę, smerfa, Batmana, Spidermana, Flasha, smoka, lisa i wiele innych ciekawych, kolorowych postaci, zwierząt i stworów.

Cała społeczność szkolna zaangażowała się w obchody tego święta. Każda klasa przygotowała flagę wylosowanego kraju, którą wraz z informacjami na jego temat umieściła na drzwiach sali.

Uczniowie młodszych klas (4/5- latki, klasy „0” oraz klasy 1, 2 i 3 ) wykonali  pacynki przedstawiające postaci z bajek, które można było następnie podziwiać w auli naszej szkoły.

Pani Anita Węsierska wraz z uczniami przygotowała przedstawienie teatralne o Smerfach.

Uczniowie klas 4-8 przebrani za bohaterów bajek prezentowali je w języku polskim i angielskim przed uczniami innych klas.

Pani Grażyna Węsiora wraz z uczniami klas 6 przygotowała teatrzyk kukiełkowy pt. „ Little Red Riding Hood” dla przedstawicieli klas 4-8, który zakończył się konkursem z wiedzy o bajkach.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich uczniów, wychowawców i nauczycieli w przygotowanie do obchodów tego święta.

/Anna Budzanowska/