2023.05.30 The world of english (2)
Języki obce Konkursy

The World of English

II miejsce w X Multimedialnym  Konkursie Języka Angielskiego ,, The World of English” dla Nadii Lejkowskiej uczennicy klasy 7a!

Dnia 31 maja 2023r. o godz.10.00  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w kartuzach odbył się X Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego ,, The World of English”. Konkurs odbywał się pod patronatem Burmistrza Kartuz Mieczysława Golańskiego.

Cele konkursu:

-motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego

-rozpowszechnianie kultury i tradycji Wielkiej Brytanii

-promowanie czytania lektur w języku angielskim

-propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języków obcych

Konkurs został przeprowadzony w formie  testu sprawdzającego wiadomości uczniów klas VII – VIII w zakresie wiedzy geograficznej i kulturowej o W. Brytanii oraz znajomości wybranej lektury w języku angielskim. Nauczyciele języka angielskiego z poszczególnych szkół mieli wytypować  do udziału w konkursie dwóch uczniów (po jednym przedstawicielu z klas VII i VIII). Szkoły, które zgłosiły swój udział w konkursie otrzymały dodatkowo zestaw dwóch lektur dla uczniów reprezentujących szkołę. Konkurs miał  formę testu jednokrotnego wyboru i składa się z 30 pytań. Uczniowie rozwiązywali  test na komputerze (Czas trwania testu: 30 minut)

W konkursie brało udział 10 szkół z powiatu kartuskiego. Naszą szkołę w kategorii klas siódmych reprezentowała Nadia Lejkowska uczennica klasy 7a, która zajęła II miejsce w kategorii klas VII.

Gratulacje!!

Anita Szczypior