Nazwa: 2 Gromada Zuchowa „Podniebne Ptaki” z Sierakowic
Drużynowe: dh Żaneta Jankowska, dh Aleksandra Pranczk
Przyboczna: dh Nikola Bronk

Dlaczego „Podniebne Ptaki”?

Nazwa naszej gromady powstała w marcu 2017 na pierwszej zbiórce. Zuchy, jak i kadra doszli do wniosku, że wszyscy mają marzenia i się wznoszą pod niebo, aby one się spełniały. Dopóki ptaki mają skrzydła to mogą latać, tak i zuchy spełniają swoje marzenia i rozwijają pasje, przychodząc na zbiórki „Podniebnych Ptaków”.

Kilka słów o nas

Działamy przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Zrzeszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Zbiórki odbywają się, w co drugi wtorek w naszej harcówce – sali nr 6 o godz. 17:00 – 18:30. Dodatkowo wspólnie spędzamy czas na rajdach, biwakach i wyjazdach integracyjnych. Zuchy na zbiórkach uczą się wzajemnego szacunku, współpracy w grupie, mnóstwa przydatnych rzeczy, zdobywają sprawności, a przy tym wszystkim dzielą się radością i spontanicznością z innymi, w myśl naszego zuchowego prawa – „Wszystkim jest z zuchem dobrze”.

Z życia gromady