15. Filip Forycki 0 c
  

Jak oszczędzać wodę?

W tym tygodniu wszyscy uczniowie naszych klas „0” wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Jak oszczędzać wodę?”. Najpierw wychowawcy wprowadzili swoich podopiecznych w tematykę oszczędzania wody, a potem nasi młodzi artyści mogli wykazać się niezwykłą pomysłowością i zdobytą wiedzą, co widać na załączonych zdjęciach. Czekamy na wyniki konkursu, którego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku.

/Beata Wica/

Oto nasi twórcy:

 1. Jakub Trzebiatowski “0” d
 2. Artur Browarczyk “0” d
 3. Łucja Formela “0” d
 4. Marcin Zieman “0” d
 5. Łucja Labuda “0” d
 6. Lilianna Garska “0” d
 7. Amelia Pawelczyk “0” d
 8. Taras Charnota “0” d
 9. Natalia Dułak “0” d
 10. Lena Brzeska “0” a
 11. Zuzanna Maszke “0” a
 12. Amelia Brzeska “0” c
 13. Lena Bronk “0” b
 14. Julia Zelewska “0” b
 15. Filip Forycki “0” c
 16. Inez Nieznalska “0” c
 17. Tymoteusz Liss “0” c
 18. Hubert Andrzejewski “0” c
 19. Julia Berenthal “0” c
 20. Aleksandra Stencel “0” c
baner_kolor
  

Narodowe Czytanie 2020

W związku z zaistniałą sytuacją w tym roku Narodowe Czytanie odbywało się wyłącznie w salach lekcyjnych. W poniedziałek 7 września 2020 roku, na wszystkich lekcjach języka polskiego, był odczytywany fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego (AKT PIERWSZY SCENA DRUGA). Uczniowie w swoich zeszytach mogli złożyć okolicznościowy pamiątkowy stempel, który będzie przypomnieniem kolejnej już w naszej szkole edycji tej akcji promującej czytelnictwo.

/Organizatorzy: Małgorzata Płotka i Beata Wica/

 

2019.09.30 Dzień głośnego czytania (50)
  

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. My w naszej szkole w piątek – 27 września zorganizowaliśmy wspólne, głośne czytanie książki GANG SŁODZIAKÓW „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” dla klas 0-III.  Zaproszeni goście – dyrekcja oraz pracownicy naszej szkoły przeczytali dzieciom opowiadania o przygodach słodziaków. Nasi uczniowie doskonale znają i bardzo lubią te maskotki co widać było po ilości przyniesionych pluszaków do naszej szkoły. Towarzyszyły nam również postacie z różnych bajek w które wcielili się uczniowie z klas starszych. Wspólnie obejrzeliśmy też bajki  Gang Słodziaków czytane przez znanych aktorów:

– „Bajka o magicznych ziarenkach”

–  „Bajka o sarence Hani”

– „Bajka o Drzewojadzie”

Po pierwszej części  na auli każda klasa realizowała poszczególne zadania w swoich klasach. Cieszymy się że dzieci z zaangażowaniem i skupieniem słuchały czytanych opowiadań i dzień ten sprawił im dużo radości.

/Organizatorzy: Bożenia Mielewczyk, Anita Węsierska, Elżbieta Ragan/

 

nc-t
  

Narodowe Czytanie

Dnia 9 września 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji Narodowego Czytania, która jest objęta honorowym patronatem pary prezydenckiej. Z pośród ośmiu propozycji polskich nowel, wybraliśmy utwór Elizy Orzeszkowej pod tytułem „Dobra pani”.

O godzinie 9.00 w auli naszej szkoły rozpoczęła się uroczystość, której, jak co roku, przewodniczył pan dyrektor Krzysztof Andryskowski. W głośnym czytaniu wspomagali go uczniowie klas piątych i szóstych: Kinga Piask, Zuzanna Mielewczyk, Kornelia Sikorska, Aleksandra Klein, Natalia Labuda, Szymon Polejowski, Kacper Bujak.

Po zakończeniu uroczystości na auli wszystkie klasy na lekcjach języka polskiego wraz z nauczycielami czytały nowelę pod tytułem „Dobra pani”. Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego zakończyło się o godzinie 14.30.

W bibliotece można było otrzymać pamiątkowy stempel pod tematem lekcji lub w egzemplarzu czytanej w tym roku książki. Pamiątkową pieczęć otrzymaliśmy z kancelarii prezydenta RP.
Organizatorami Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach były Beata Wica oraz Małgorzata Płotka.

Przygody Tintina
  

“Przygody TinTina” – już w naszej szkolnej bibliotece

6 czerwca br został przekazany dar w postaci książek „Przygody TinTina” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach oraz Przedszkola nr 2 “Zielony Wiatraczek” w Sierakowicach od belgijskiego komitetu BEL-POL ds. współpracy gmin Saint – Ghislain i Sierakowice. Nasi wychowankowie bardzo się cieszą, że będą mogli korzystać z europejskiej klasyki literatury, jakimi są komiksy autorstwa Herge’. Dzięki fundacji im. Freddy Deghilage biblioteczki obu placówek zasilono 34 woluminami, 24 tytułów „Przygód Tin Tin”.

Jesteśmy „Z baśniami za pan brat” (2)
  

Jesteśmy „Z baśniami za pan brat”

7 marca w Kartuzach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Z baśniami za pan brat. Świat baśni Hansa Christiana Andersena”.  Celem konkursu było rozbudzenie motywacji czytania wśród dzieci oraz rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich.

Naszą szkołę reprezentowali – wyłonieni z eliminacji szkolnych – Laura Wróblewska z IV b oraz Konstanty Mayorov z IV a. Okazało się, że Laura i Kostek wykazali się dokładną znajomością baśni Andersena oraz życiorysu pisarza, znakomitą umiejętnością szybkiego kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi, a przede wszystkim współdziałaniem w zespole. Uczniowie klas IV z SP 2 zajęli drugie miejsce, rywalizując z przedstawicielami dziewięciu szkół. Jesteśmy z Was dumni!

/Karina Jaroszewska/

IMG_7804
  

Dzień Głośnego Czytania

W dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie klas 0 –II zgromadzili się w auli szkolnej, gdzie mieli okazję wysłuchać głośnego czytania fragmentów książki pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci poznały wspaniałych bohaterów książki oraz ich różne rozterki i przygody.

Czytanie rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Andryskowski.

Następnie czytali następujący uczniowie:

Klasa II a- Milena Laska, Rozalia Domaszk, Artur Puzdrowski, Milena Pawłowska, Aleksander Kuczkowski,

Klasa II b- Agata Bronk. Amelia Złoch, Mikołaj Puzdrowski, Dawid Treder,

Klasa II c- Julia Bronk, Sabastian Łangowski, Amelia Strzelczak, Maja Klejna,

Klasa II d- Maja Teclaf, Filip Miotk,, Anna Płotka, Mikołaj Bulczak.

Po przejściu do klas dzieci kontynuowały głośne czytanie w klasach oraz wykonywały prace konkursowe polegające na narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków, a także tworzyły komiksy. Uczniowie klas II otrzymali dodatkowo mini-albumy motywacyjne na naklejki, które inspirują do codziennego głośnego czytania (dziecko otrzymuje naklejkę od nauczyciela za potwierdzone podpisem rodzica, poświęcone co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie).

Był to wspa­niały dzień dla wszyst­kich, któ­rzy lubią czytac książki, oraz dla tych, któ­rzy dopiero uczą się je czytać.

 

/Wychowawcy klas 0 – II/

narodowe czytanie
  

Narodowe Czytanie 2018

Dnia 10 września 2018 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji Narodowego Czytania, która jest objęta honorowym patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Uroczystość w naszej szkole rozpoczęła się w auli. Fragment, który mówił o szklanych domach czytał pan dyrektor Krzysztof Andryskowski, Małgorzata Płotka oraz ośmioro uczniów z wybranych klas.

Na wszystkich lekcjach języka polskiego poszczególne klasy wraz z nauczycielami czytały wskazane fragmenty. Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego zakończyło się o godzinie 14.30.

W bibliotece można było otrzymać pamiątkowy stempel pod tematem lekcji lub w egzemplarzu czytanej w tym roku książki.  Pamiątkowy stempel otrzymaliśmy z kancelarii prezydenta RP.

MIrachowo
  

Finał szkolnego konkursu fotograficznego

Oto wyniki szkolnego konkursu fotograficznego “Nasza kaszubska jesień”:

I miejsce – Kinga Gruchała – Węsierska ” Pod złotymi kasztanami”,

II miejsce – Maciej Toczek “Jesienny poranek w blasku słońca”,

wyróżnienie – Dawid Cyman klasa “0” B ” “Pajęczyna”.

Uczniowie mieli za zadanie wykonać zdjęcie, który ukazywałoby piękno i barwy jesieni. Dodatkowo każdej pracy trzeba było nadać oryginalny tytuł, a także opatrzyć ją cytatem jesiennym, który współgrał z całością pracy. Dziękujemy wszystkim za przesłane fotografie. Jury miało naprawdę trudny wybór, by wyłonić tylko dwóch laureatów. Zresztą zobaczcie sami w naszej galerii.

IMG_1975
  

Narodowe czytanie 2017

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, która jest promowana przez parę prezydencką. W tym roku czytaliśmy dramat młodopolskiego pisarza Stanisława Wyspiańskiego “Wesele”.

Lektorem, który zaprezentował nam realia epoki, był pan dyrektor Krzysztof Andryskowski. W poszczególne postaci dramatu wcielali się uczniowie klas 3B, 3A, 3E, 3G.

Organizatorami na terenie naszej szkoły są panie Małgorzata Płotka i Beata Wica-Deik.