nc-t
Biblioteka Wydarzenia

Narodowe Czytanie

Dnia 9 września 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji Narodowego Czytania, która jest objęta honorowym patronatem pary prezydenckiej. Z pośród ośmiu propozycji polskich nowel, wybraliśmy utwór Elizy Orzeszkowej pod tytułem „Dobra pani”.

O godzinie 9.00 w auli naszej szkoły rozpoczęła się uroczystość, której, jak co roku, przewodniczył pan dyrektor Krzysztof Andryskowski. W głośnym czytaniu wspomagali go uczniowie klas piątych i szóstych: Kinga Piask, Zuzanna Mielewczyk, Kornelia Sikorska, Aleksandra Klein, Natalia Labuda, Szymon Polejowski, Kacper Bujak.

Po zakończeniu uroczystości na auli wszystkie klasy na lekcjach języka polskiego wraz z nauczycielami czytały nowelę pod tytułem „Dobra pani”. Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego zakończyło się o godzinie 14.30.

W bibliotece można było otrzymać pamiątkowy stempel pod tematem lekcji lub w egzemplarzu czytanej w tym roku książki. Pamiątkową pieczęć otrzymaliśmy z kancelarii prezydenta RP.
Organizatorami Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach były Beata Wica oraz Małgorzata Płotka.

Powiązane artykuły :