2022.09.29 Dzień Głośnego Czytania (13)

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”.

W tym roku w naszej szkole to niezwykłe święto celebrowaliśmy 29 i 30 września. W związku z tym, iż adresatami są dzieci, szkolna bibliotekarka – pani Beata Wica – spotkała się z uczniami każdej klasy, aby przeczytać fragmenty lektury J. Porazińskiej “Historia Czarnego Noska”. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w ciekawe przygody bohaterów, chętnie wchodzili w dialog z prowadzącym. Po uważnym spotkaniu z książką, każde dziecko wykonało kreatywną zakładkę do książki.

Mając na uwadze, że głośne czytanie stymuluje rozwój, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo dzieci, wychowawcy zachęcali wszystkich uczniów do codziennych treningów czytelniczych oraz przypominali, iż jest to także wspaniała forma na spędzanie czasu wolnego.

Bożena Mielewczyk, Anita Węsierska,

Elżbieta Ragan, Anna Bendzmer