2019.09.30 Dzień głośnego czytania (50)
Biblioteka Wydarzenia

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. My w naszej szkole w piątek – 27 września zorganizowaliśmy wspólne, głośne czytanie książki GANG SŁODZIAKÓW „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” dla klas 0-III.  Zaproszeni goście – dyrekcja oraz pracownicy naszej szkoły przeczytali dzieciom opowiadania o przygodach słodziaków. Nasi uczniowie doskonale znają i bardzo lubią te maskotki co widać było po ilości przyniesionych pluszaków do naszej szkoły. Towarzyszyły nam również postacie z różnych bajek w które wcielili się uczniowie z klas starszych. Wspólnie obejrzeliśmy też bajki  Gang Słodziaków czytane przez znanych aktorów:

– „Bajka o magicznych ziarenkach”

–  „Bajka o sarence Hani”

– „Bajka o Drzewojadzie”

Po pierwszej części  na auli każda klasa realizowała poszczególne zadania w swoich klasach. Cieszymy się że dzieci z zaangażowaniem i skupieniem słuchały czytanych opowiadań i dzień ten sprawił im dużo radości.

/Organizatorzy: Bożenia Mielewczyk, Anita Węsierska, Elżbieta Ragan/

 

Powiązane artykuły :