2019.10.08 mpotęga – PSZOK (3)
mPotęga'19

Poszukiwacze matematyki w recyklingu

Dnia 8 października 2019 r przedstawiciele projektu ,,mPotęga”-,,Poszukiwacze matematyki w recyklingu” wraz z nauczycielkami udali się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sierakowicach. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Sierakowicach oprowadził młodzież po zakładzie oraz wyjaśnił zadania i zasady pracy tej placówki. Uczniowie przypomnieli sobie jak segregować odpady komunalne oraz zbierali dane na ich temat. Dowiedzieli się, że w 2017 roku punkt przyjął najwięcej odpadów w powiecie.

Odpady przywożone do PSZOKu w Sierakowicach:

 • Elektrośmieci 25t (rocznie)
 • Opony 23 tony (rocznie)
 • Przepracowane oleje
 • Tekstylia
 • Resztki farb
 • Przeterminowane leki, środki ochrony roślin
 • Zużyte baterie i akumulatory
 • Papa z pokryć dachowych i inne materiały budowlane 34t (rocznie)
 • Popiół
 • Odpady bio (liście gałęzie martwe rośliny)
 • Makulatura ( w ogromnych ilościach) 35t (rocznie)
 • Szkło (w ogromnych ilościach) 47t (rocznie)
 • Tworzywa sztuczne 160t (rocznie)
 • Odpady betonu i gruzu 170t (rocznie)
 • Zmieszane odpady budowlane 360t (rocznie)
 • Odpady wielogabarytowe 267t (rocznie)Baterie 350 kg (rocznie)

/Dominika Marcińska kl 8 c/

Powiązane artykuły :