zyczeniaSU2019
  

Życzenia świąteczne składa Samorząd Uczniowski

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, w składzie: Marcelina Hendrich – przewodnicząca, Kacper Śleszyński – zastępca oraz Sandra Stachnik – skarbnik, składają filmowe życzenia świąteczne. Zapraszamy do obejrzenia.

2019.11.08 Święto Szkooły – foto ogólne (50)
  

Święto Szkoły

Listopad to miesiąc szczególny dla naszej Ojczyzny. Dnia 11.11.1918 roku spełniły się marzenia naszych przodków o niepodległości. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach nosi imię jednego z budowniczych II Rzeczypospolitej, Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dlatego co roku przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości w naszej placówce odbywają się uroczystości szkolne pod hasłem „Mamy Niepodległą” połączone ze ślubowaniem klas pierwszych. Święto Szkoły to doniosłe wydarzenie dla naszych uczniów, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników oraz zaproszonych gości. W tym roku odbyło się w dniu 8 listopada. Wszystkich obecnych o godzinie 9:30 powitała przewodnicząca samorządu uczniowskiego Marcelina Hendrich. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły Krzysztof Andryskowski, który podziękował wszystkim za przybycie. Powitał także zaproszonych gości: Wójta Gminy Sierakowice, radnych gminnych i powiatowych, dyrektorów szkół, rodziców oraz chór z Litwy.

Następnie odbyła się pierwsza część uroczystości, podczas której oficjalnie zostało włączonych 81 pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły. Zanim to nastąpiło uczniowie klas I pięknie się zaprezentowali tańcząc poloneza. Przedstawili także humorystyczną część artystyczną powodując szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych. Niezwykle doniosłym momentem było złożenie ślubowania na sztandar szkoły. Następnie dyrektor pasował pierwszoklasistów szablą oficerską – to element tradycji naszej szkoły – będącą repliką szabli posiadanej przez patrona szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ten fragment uroczystości zawsze budzi wiele emocji wśród uczniów i rodziców, zwłaszcza, że podczas ceremonii słychać „Marsz Generalski”. Na koniec „maluszki” otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Druga część Święta Szkoły była związana ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wysłuchaliśmy uroczystego Apelu Poległych, wezwanie odczytał pan Rajmund Spręga. Młodzież szkolna złożyła kwiaty pod Dębem Katyńskim. Chór szkolny wykonywał pieśni patriotyczne. Szczególne wrażenia wśród obecnych wzbudził występ uczniów z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki z Podbrzezia na Litwie. Młodzież zaprezentowała dwa piękne tańce oraz dwie pieśni.

Na koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela, pani wizytator z Kuratorium Oświaty, pani dyrektor Gimnazjum w Podbrzeziu. Wszyscy w swoich przemówieniach składali na ręce dyrektora szkoły gratulacje i podziękowania za to, że mogli uczestniczyć w tak ważnej i przejmującej uroczystości. Proboszcz parafii św. Marcina pobłogosławił wszystkich obecnych.

Po zakończeniu obchodów Święta Szkoły odbyła się 17 edycja konkursu historycznego, który zainaugurowaliśmy jeszcze w gimnazjum. Tym razem konkurs był przeznaczony dla klas ósmych i miał charakter indywidualny. Uczniowie musieli się wykazać znajomością faktów historycznych z okresu walki o niepodległość, stopni wojskowych, piosenek legionowych oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Podium wygląda następująco:

I miejsce – Dominika Marcińska, klasa 8c

II miejsce – Julia Bulczak, klasa 8b

III miejsce – Sandra Stachnik, klasa 8c

Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Zwieńczeniem naszego świętowania był konkurs „ Mój dom – moja flaga” adresowany do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Zadnie polegało na wywieszeniu biało – czerwonej flagi na swoich domach w dniu Narodowego Święta Niepodległości, uwiecznieniu tego na fotografii i przesłaniu jej, drogą mailową i fb do naszej placówki. Wszystkie zdjęcia znajdują się na szkolnej wystawie.

/Organizatorzy Święta Szkoły/

Zapraszamy do galerii zdjęć ze Święta Szkoły.

Uczniowie klas pierwszych z wychowawcami i Dyrektorem Krzysztofem Andryskowskim.

Polonez

Część artystyczna

Ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych

IMG_8081
  

Dzień bez telefonu

Dnia 22.10.2018 r. w SP nr 2 odbyła się akcja ,,Dzień bez telefonu”. Dla uczniów naszej szkoły było to nie lada wyzwanie, więc by ułatwić im to zadanie podczas przerw zadbano o rozrywkę. W tym czasie młodzież mogła wykazać się pomysłowością jak i zdolnościami artystycznymi. Grali w gry planszowe, rozwiązywali ,,Test na geniusza” oraz uczyli się robić bransoletki ze sznurków. Uczniowie klas 0, 1, 2 dodatkowo mogli wziąć udział w zajęciach sportowych, a także odkryć w sobie malarza, kolorując i wykonując plakaty.

Patrząc na uśmiechnięte twarze “dwójkowiczów” wywnioskowałyśmy, że musiało im się podobać. Akcja cieszyła się dużym zaangażowaniem i super zabawą. Mamy nadzieję, że czas spędzony bez telefonu, był czasem udanym. Zachęcamy Was byście wykorzystywali go aktywnie, jak najrzadziej wpatrując się w “świecący ekranik” 😉

Udział w akcji wzięło:

535 uczniów oraz 51 nauczycieli i pracowników obsługi.

/Animatorki akcji: Natalia 7a, Marcelina 7a, Zuzia 7b, Klaudia 7b, Julia 7b,Kornelia 7c, Wiktoria 7c, Sandra 7c, Dominika 8a, Zofia 8a/

HAPPENING WAŻENIA PLECAKÓW (2)
  

Happening Ważenia Plecaków

Pierwszego października w naszej szkole odbył się Happening Ważenia Plecaków. Samorząd Uczniowski wraz z pielęgniarką szkolną, Wiolettą Szczodrowską, sprawdzali czy plecaki uczniów nie są za ciężkie. Młodzież ze wszystkich klas przygotowała się do tego wydarzenia tworząc plakaty, transparenty, ulotki itp. które miały zwrócić uwagę by pakować do plecaka tylko to, co faktycznie jest nam potrzebne. 

IMG_7696
  

Samorząd Uczniowski – kandydaci

Dzisiaj odbył się apel i konferencja prasowa z kandydatami startującymi do zarządu samorządu uczniowskiego. Prezentowali się:

  • Zuzanna Reclaf kl.3a
  • Anna Cyperska kl.3c
  • Tobiasz Wenta kl.3d
  • Aleksandra Bojanowska kl.3e
  • Sandra Reglińska kl.3f
  • Solomija Kyrylyuk kl.3g
  • Radosław Okrój kl.8a
  • Nikola Bronk kl.8c

Uczniowie “dwójki” zapoznali się z programami wyborczymi kandydatów, mogli też zadać im pytania. Teraz pozostaje tylko czekać na efekty wyborów, które 25.09.2018 r.

/Wiesława Płotka/

2017-su
  

Nowy skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego

Dnia 26 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Wybory poprzedzone były oczywiście kampanią wyborczą, prezentacją kandydatów podczas apelu dla całej społeczności szkolnej, a także podczas konferencji w auli.

Ostatecznie okazało się, że przewodniczącą została Kinga Szulta z klasy 3c, jej zastępcą okazał się Tobiasz Wenta z klasy 2d, natomiast funkcję skarbnika będzie pełniła  Angelika Mejer z klasy 3h.

Szczegóły dotyczące wyborów można zobaczyć w dalszej części newsa.

Uprawnionych do głosowani abyło 479 uczniów. 44 osoby były nieobecne. Oddano 418 głosów ważny oraz 17 nieważnych.

Rozkład głosów był nastęujący:

1. Solomija Kyryryuk z klasy 2g – 11 głosów
2. Karolina Labuda z klasy 3g – 21 głosów
3. Angelika Mejer z klasy 3h – 69 głosów
4. Wiktoria Leman z klasy 3b – 47 głosów
5. Paulina Piotrowska z klasy 3f – 25 głosów
6. Maria Reclaf z klasy 3e – 19 głosów
7. Karolina Szulist z klasy 3a – 28 głosów
8. Kinga Szulta z klasy 3c – 100 głosów
9. Tobiasz Wenta z klasy 2d – 78 głosów
10. Emilia Wrońska z klasy 3d – 20 głosów