2023.04.11 Z życia 3a (16)
Freinet

Z życia 3a

Święta Wielkanocne tuż tuż…W klasie zagościły tematy świąteczne. Aby móc uatrakcyjnić zajęcia w tym wyjątkowym czasie, w klasie wykorzystaliśmy metodę stacji, dzięki której można było rozwiązać ukryte świąteczne karty zadaniowe. Czy wiecie dlaczego zając jest symbolem Świąt Wielkanocnych ? Otóż tę informację uczniowie mogli rozwikłać za pomocą ukrytej odpowiedzi w kodzie QR. Oprócz umiejętności posługiwania się technologią, swobodnej ekspresji, dzieci mogły zaplanować kierunek wyznaczonych działań.
Wiedząc, że post jest czasem wyciszenia, pochyliliśmy się również nad istotnym pytaniem ,,Co mogę zrobić, aby być lepszym człowiekiem?’’. C.Freinet w ,Niezmiennych Prawdach Pedagogicznych’’ pisze: ,,Dziecko ma taką samą naturę jak człowiek dorosły…Jest ono podobne do drzewa, które nie zakończyło swego wzrostu, lecz odżywia się, rośnie i broni dokładnie tak samo jak dorosłe drzewo’’. Wyruszyliśmy więc w drogę w głąb siebie, aby dojść do wniosku, że każda zmiana powinna zacząć się od ulepszenia samego siebie. A Ty co możesz zrobić ,żeby być lepszym człowiekiem ?
Życzymy wszystkim cudownych Świąt Wielkanocnych ?