2024.03.06 Goście z Niemiec – Freinet
2023/2024 Freinet

Goście z Wiesbaden – Freinet

Nasze koleżanki z niemieckiego Wiesbaden – nauczycielki oraz osoby zarządzające oświatą – szukały inspiracji oraz rozwiązań organizacyjnych w zakresie nauczania metodą Celestyna Freineta. Szukały w całej Europie, a trafiły do naszej szkoły.
W naszej szkole funkcjonują klasy freinetowskie od klasy pierwszej począwszy, a na klasie szóstej skończywszy. W planach są jeszcze klasa siódma i ósma. Tym samym wskazujemy dumnie, że pedagogika freinetowska nadaje się do pracy nie tylko z najmłodszymi dziećmi.
Nasi goście wyjechali zadowoleni, co wyrazili w ciepłych słowach na koniec dnia. Zostawili nam również prezent w postaci grafik opatrzonych cytatami autora tej metody edukacyjnej. Poniżej jedna z nich.