2021.05.23 Pola nadzei
  

Pola nadziei

23 maja 2021 r. nasi wolontariusze: Zosia Mielewczyk, Nikola Damaszk, Julia Plaga, Wiktoria Bendzmer, Hubert Bruniecki, Zosia Bruniecka, Filip Bolda, Filip Massowa, Ola Massowa, kwestowali w parafii św. Marcina w Sierakowicach na rzecz dokończenia budowy Kartuskiego Hospicjum. Podczas zbiórki zebrali 8 798,78 zł. Dziękujemy za życzliwość, wsparcie i przekazane datki.

💛💛💛

2021.05.07 Spotkanie z GUM (2)
  

Internet – przyjaciel czy wróg?

Nasi uczniowie wzięli udział w lekcji on- line, które została przeprowadzone przez studentów z kierunku Pielęgniarstwo Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas zajęć poruszyliśmy bardzo ważny temat, jakim jest ilość czasu spędzana przed komputerem. Jeszcze nie tak dawno komputer był zdobyczą techniki, dziś jest niemalże w pokoju każdego dziecka. Dzięki niemu możemy uczyć się nowych rzeczy, rozwijać swoje zainteresowania czy po prostu ułatwiać sobie życie, np. komunikować się z przyjaciółmi, robić zakupy. Ważne, by zachowywać umiar korzystając z komputera. Planując swój czas wolny, warto uwzględnić w nim nie tylko komputer, ale także piłkę, rower, rolki czy hulajnogę lub inną ulubioną aktywność. Nie należy zapominać też o rodzinie, przyjaciołach. Przecież poza wirtualnym światem jest ten ważniejszy – świat rzeczywisty. Komputer i Internet nie może stać się dla nas całym światem.
Dziękujemy 🙂

/Anna Bendzmer/

2021.04.25 M. Wolski z brązem w tenisie stołoqym (2)
  

M. Wolski z brązowym medalem!

Brązowy medal M. Wolskiego w drużynowych Mistrzostwach Województwa Kadetów w tenisie stołowym.

Bardzo dobry rezultat osiągnął uczeń naszej szkoły M. Wolski, który wspólnie z D. Cyperskim wywalczyli brąz w rozegranych w niedzielę w Gdańsku DMW kadetów. Niewiele zabrakło również do awansu na Mistrzostwa Polski, ale po 2,5 godzinnym boju musieliśmy uznać wyższość drużyny z Gdyni(2:3).

/Paweł Michna/

2021.03.19 Witamy wiosnę 2 (20)
  

Witaj wiosno! 

Wiosna zawitała do SP nr 2 już 19 marca. Od samego rana ustanawialiśmy rekord długości „skarpetkowego pociągu”, który łącznie wyniósł 104,03 m. Ten niezwykle kolorowy, wesoły, radosny pociąg składał się z uczniów klas 0 – 3, którzy w tym roku witali wiosnę w skarpetkach nie do pary i włączyli się także w obchody Światowego dnia osób z zespołem Downa. Ponadto w salach lekcyjnych powstawały piękne, wiosenne plakaty z pozdrowieniami dla naszych przyjaciół z OREW-u w Szklanej. Nie zabrakło również krótkiej lekcji ekologii w ramach Światowego Dnia Wody, bo każdy Dwójkowicz dobrze wie, że woda cennym źródłem życia jest. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie podczas wykonywania wiosennych zadań.

/Organizatorzy/

2021.03.04 Edukacja relacja (5)
  

EDUKCJA = RELACJA

W bieżącym roku szkolnym odbyły się warsztaty psychoedukacyjne z psychologiem szkolnym. Uczestniczyli w nich uczniowie wszystkich klas 0-III. Zgodnie z założeniami programu Szkoła Promujące Zdrowie, jak również kierując się wartościami naszej szkoły, zajęcia dotyczyły relacji rówieśniczych. Poprzez zabawę i pogadankę można było uzyskać bardzo ciekawe wnioski od naszych podopiecznych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły potrafią współpracować i chętnie wypowiadają się na forum klasy. Wiedzą, jak ważne jest są kontakty społeczne i doceniają możliwość bycia ze sobą na co dzień.

 

/Małgorzata Gilmajster/

2021.02.15 Dzień przyjaźni w SP2 (9)
  

Dzień przyjaźni!

15 lutego odbył się w naszej szkole „Dzień Przyjaźni w ramach Walentynek”. Każdy mógł wręczyć swojemu przyjacielowi walentynkę, poprzez wrzucenie jej do skrzynki pocztowej w świetlicy. 

Każda kartka wywołała uśmiech na twarzy obdarowanego. Były również pamiątkowe wspólne zdjęcia w scenrii serduszkowej. Jak dobrze mieć przyjaciół i taki dzień, kiedy można bardziej okazać swoje uczucia i powiedzieć „Lubię Cię!”. 

/Izabela Labudda/ 

2021.02.08 Zabawy na śniegu (4)
  

Śniegu całe mieszki czas się bawić w śnieżki…

Zima w tym roku na dłużej u nas zagościła i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z oddziałów przedszkolnych dbając o zdrowie i hartując organizm urządziły wesołe zabawy na śniegu. Dzieci całkowicie oddały się zimowej zabawie. Wykazały się niezwykłą pomysłowością w szaleństwach na śniegu.

2020.12.01 Światowy Dzień Walki z AIDS2
  

Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. W naszej szkole wzorem lat ubiegłych zapraszamy klasy siódme na warsztaty „Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS? W tym roku ze względu na sytuacje epidemiologiczną odbędą się one online w ramach lekcji biologii.

Dlaczego powinniśmy mieć wiedzę na temat HIV i AIDS?

Wiedza na ten temat jest niezbędna każdemu człowiekowi, ponieważ liczba osób zakażonych HIV, a w następstwie tego chorych na AIDS wciąż wzrasta. Istotny jest również fakt, że każdy bez względu na swoja przynależność rasową, wyznanie religijne lub orientację seksualna – może ulec zakażeniu. Ważne jest również to, że osoby żyjące z HIV lub AIDS spotykają się z brakiem zrozumienia oraz dyskryminacją w miejscu nauki, pracy, jak i w życiu prywatnym.

/Iwona Andraszewicz/

program dla szkół
  

Program dla szkół

Zapraszamy do zapoznania się z informacją Krajowego Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Pobierz (PDF, 473KB)

2B (8)
  

Ulepimy dziś bawłana

Przez chwilę, była zima… Za nami obiecany „Projekt Bałwan”. Ależ ćwiczyliśmy! Nabywaliśmy umiejętności współpracy, tworzenia idealnych kul, budowania solidnych fundamentów i konstrukcji odpornych na wiatr (co by się nasz śniegowy przyjaciel trochę ostał). To wszystko przyprószone zabawą, byciem RAZEM!