2021.06.13 Zawody wędkarskie (6)
Uczniowie Wycieczki

Zawody wędkarskie

Dnia 13 czerwca 2021 roku nad jeziorem Świniewo w Sierakowicach zgromadziło się ponad 60-ciu sympatyków wędkarstwa – rodziców, opiekunów, no i przede wszystkim zawodników. Spotkanie braci wędkarskiej związane było z odbywającymi się, w ramach realizowanego przez TPU HORYZONT, projektu pn. „Z rowerem i wędką za pan brat”. Moczykije reprezentowali wiele szkół, jak również przedszkoli, z terenu Gminy Sierakowice, a nawet i gmin ościennych. Po trwającej półtorej godziny walce z silnym wiatrem oraz kapryśnymi rybami, które nie chciały „zagryzać”, udało się wyłonić zwycięzców wędkarskich zmagań.
I miejsce zajęła uczennica klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach – Andżelika Wolska z wynikiem 790pkt.

Tuż za nią uplasował się Ignacy Klejna, reprezentant grupy Misiów z Przedszkola Samorządowego w Sierakowicach, uzyskując 470pkt.

Trzecie miejsce przypadło uczniowi klasy 4d – Dawidowi Damaszkowi – również ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach.

Kolejne miejsca zajęli:
4) Karolina Wilszewska kl. 6a SP 2 Sierakowice (370 pkt.)
5) Małgorzata Wolska kl. 1a SP 1 Sierakowice (325 pkt.)
6) Antoni Jaroszyk kl. 4 SP Mojusz (310 pkt.)
7) Olaf Baske kl. 4b SP Goręczyno (275 pkt.)
8) Nikodem Brzeski kl. 4 SP Łyśniewo (255 pkt.)
9) Adam Strzelecki kl. 2c SP 1 Sierakowice (85 pkt.)
10) Dawid Strzelecki kl. 2c SP 1 Sierakowice (75 pkt.)

Dzisiejsze Zawody Wędkarskie odbyły się już po raz XVII-sty i są organizowane corocznie z okazji Dnia Dziecka, dlatego też każdy uczestnik otrzymał pamiątki i nagrody. Tradycyjnie imprezę kończy wspólne ognisko i pieczone kiełbaski.

To przedsięwzięcie nie mogłoby trwać, gdyby nie nasi sponsorzy, którym SERDECZNIE DZIĘKUJĘMY!!! A są to:

– Gmina Sierakowice
– sklep wędkarski “Żako” – Małgorzata Brzeska
– Drutex Malek – Ludwik Malek
– Piekarnia – Cukiernia PIOTR STENCEL
oraz gospodarz wody – Kazimierz Strzelecki.

/Rajmund Spręga/

Powiązane artykuły :