29512232_2024947137723612_7381260035319398400_n
Konkursy Uczniowie

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie historycznym

Pod honorowym patronatem Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób
Represjonowanych ministra Jana Józefa Kasprzyka, Wiceprezydenta Światowej Federacji Kombatantów – gen. bryg. dr. Stanisława Woźniaka, z inicjatywy Prezesa ZG Związku Kombatantów RP i BWP płk. dr. hab. Ryszarda Sobierajskiego, z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, w pierwszym kwartale 2018 r., przeprowadzony został ogólnopolski konkurs dla młodzieży  „Bohaterowie są wśród nas”.

Do organizatorów konkursu napłynęło łącznie 151 prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych ze 123 szkół z terenu całego kraju.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3e – Estera Leszczyńska i Agata Spręga, które zebrały i opracowały relacje z czasów II wojny światowej dziadka Estery i w oparciu o wywiad z Nim, rodzinne stare fotografie, listy, dokumenty – napisały bardzo interesującą pracę pt. “Jan Leszyczyński – wspomnienia o Rodzinie”.

Miło nam poinformować, że  praca otrzymała wyróżnienie i została zaliczona do grona laureatów Konkursu.

Gratulujemy autorkom sukcesu!

Powiązane artykuły :