Kraina elefów 2018 (38)
Uczniowie Wycieczki

Wycieczka do fabryki elfów

Przygotowania przedświąteczne rozpoczęliśmy w tym roku od wycieczki do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Cała przygoda rozpoczęła się od pracowni Elfa Kompozytora, który był w trakcie wymyślania najnowszej muzycznej zabawki dla dzieci. Podczas naszej wizyty, okazało się, że rozsypały się wszystkie nutki i Elf Kompozytor nie pamiętał ich ułożenia. Bez partytury muzycy nie zagraliby Melodii Świąt. Na szczęście dzielne przedszkolaki z Sierakowic pod czujnym okiem Elfów postanowiły uratować świąteczną muzykę i wyruszyły z nimi w niezwykłą przygodę po Fabryce Elfów. Po drodze czekały na nas różne zadania do zrealizowania m.in.: budowle z klocków, puzzle, gry zręcznościowe, rzucanie piłeczkami do celu, świąteczne dmuchańce, nauka gry na bębnach, pisanie listów do św. Mikołaja oraz odtworzenie i zaśpiewanie piosenki, jednocześnie jadąc na rowerach. Zwieńczeniem naszej wędrówki  było spotkanie z najważniejszym obywatelem Wielkiej Fabryki Elfów, czyli Świętym Mikołajem. Dzieci mogły osobiście przekazać Mikołajowi swoje marzenia. Pamiątką tego niezwykłego spotkania stał się dyplom oraz upominek w postaci płyty z Melodią Świąt dla każdego uczestnika magicznej wyprawy. W świątecznych nastrojach, nucąc pod nosem: „Dzyń, dzyń, hop, hop, hop, znajdź melodię naszej trop. Może tu, może tam. Nie poradzisz sobie sam….”, wróciliśmy do Sierakowic, aby opowiedzieć o swojej niesamowitej przygodzie najbliższym.

/Wychowawcy oddziałów przedszkolnych/

Powiązane artykuły :