IMG_5619
Bezpieczeństwo Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

Warsztaty Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W dniach 23-24.04.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez panią ratownik  WOPR Sylwię Kula- Gdaniec z Akademii pływackiej „Marlin” w Gdańsku. Zajęcia zorganizowała  p. pedagog Wiesława Płotka.

Zajęcia odbyły się w świetlicy szkolnej, przeznaczone były one dla klas 1,4 i 7 szkoły podstawowej oraz klas drugich gimnazjum.

Na samym początku nasz gość wyjaśnił nam na czym polega praca ratownika. Dowiedzieliśmy się, jakim sprzętem dysponują pracownicy WOPR. Nas uczniów najbardziej zaciekawił kurs udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy możliwość sprawdzenia, jak zachowalibyśmy się w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia.

Kolejnym celem spotkania było przypomnienie nam poszczególnych numerów alarmowych m. in. bezpośredni numer do dyspozytora WOPR (601 100 100) oraz innych numerów, które mogłyby się nam przydać np. nieodzowny numer 112.

Na końcu zajęć mogliśmy przećwiczyć resuscytcję na modelu człowieka przywiezionym przez panią ratownik.

Bardzo dziękujemy pani Sylwii Kuli-Gdaniec za odwiedziny w naszej placówce. Miło było nam gościć osobę, która ratuje innych, narażając niekiedy własne życie.

/Aleksandra Bojanowska, Aleksandra Stencel, Beniamin Hejden z klasy 2e/          

Powiązane artykuły :