2021.12.10 Ukryte źródła cukru (13)

Ukryte źródła cukru

Odstaw colę i cukierki, jedz owoce będziesz wielki – takim hasłem zachęcaliśmy najmłodszych uczniów naszej szkoły do zamiany słodyczy na owoce. Klasy 3b i 3c wykonały plansze przedstawiające produkty z ilością cukru jaką w sobie zawierają. Efekty swojej pracy zaprezentowaliśmy i omówiliśmy odwiedzając każdą klasę. Jakież było zdziwienie i niedowierzanie, że w tak bardzo lubianej Nutelli (potwierdziło to ok 90% pytanych) , w ketchupie, żelkach i w innych produktach znajduje się tyle cukru. Zachęciliśmy do dbania o siebie i rozdaliśmy bilety do zdrowie. Uczniowie mimo zaskoczenia dziękowali swoim starszym kolegom za małą lekcję zdrowia. A my jako Szkoła Promująca Zdrowie dalej będziemy dbać o relacje i zachęcać do zdrowego stylu życia.

/Anita Węsierska/