2022.09.13 Dzień Pierwszej Pomocy (13)
Szkoła Promująca Zdrowie Wydarzenia

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy przypada w drugą sobotę września. Został on ustanowiony przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża w 2000 r. Podstawowym celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia. Promowanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy oraz uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia – to nasze wspólne ważne zadanie.

Z tej okazji 13 września br.  uczniowie naszej szkoły poznawali i przypominali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolne starszaki, czyli wychowankowie klas 4-7 uczestniczyli w aktywnych warsztatach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Macieja Lewandowskiego. Młodsi uczniowie szkoły podjęli w swoich zespołach klasowych m.in.. takie zadania wyzwania jak: resuscytacja krążeniowo – oddechowa na fantomach – ćwiczenia praktyczne, apteczka pierwszej pomocy, zawody służb ratunkowych, numery alarmowe. Wszystkie działania podjęte tego dnia mają nam wszystkim przypomnieć, że to nasza wspólna odpowiedzialność, więc od najmłodszych lat: ratujemy i uczymy ratować….

/wychowawcy klas/