IMG_6627
Bezpieczeństwo Spotkania Szkoła Promująca Zdrowie

Spotkanie z panem Adamem Buczyńskim

27 listopada uczniowie klas I-II spotkali się z panem Adamem Buczyńskim, ratownikiem WOPR oraz psem Nuką.  Pan Adam  na co dzień jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt w Gdyni. Ma na swoim koncie wiele interwencji. Jeździ wszędzie tam, gdzie nie przestrzega się praw zwierząt. Dla większości dzieci było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie.  Nasz gość  opowiedział dzieciom niezwykłą, ale jakże wzruszającą historię psa Baltica, który płynął kilka dni, dryfując Wisłą na kawałku kry. O tym jak w 2010 roku go uratował oraz ocalił mu życie. Od tamtej pory piesek stał się członkiem załogi. Pokazał uczniom film z akcji ratunkowej. Dzieci z zapartym  tchem go oglądały. Na koniec spotkania  miały możliwość zadawania pytań, z której ochoczo skorzystały. Pytania mnożyły się, a pan Adam cierpliwie i wyczerpująco na nie  odpowiadał. Na zakończenie dzieci otrzymały ulotki oraz naklejki z których były bardzo zadowolone.

Powiązane artykuły :