file-5

Spotkanie z p. Kazimierzem Kroskowskim

Dnia 15 listopada 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Kazimierzem Kroskowskim. Wszystkie klasy IV oglądały i słuchały opowieści o jeleniach, dzikach, sarnach, lisach i zającach. Poza tym słuchaliśmy gry na instrumentach muzycznych. Były to rogi, na których myśliwi wygrywają różne hejnały. Dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy o zwierzętach i poznaliśmy niektóre słowa z gwary myśliwskiej. Wiemy, że sarna ma lusterko, a jej rogi nazywają się paroski. Jeleń to największy ssak naszych lasów, a jego nogi to tyki. I wiele, wiele innych ciekawostek.

Dowiedzieliśmy się, że pan Kazimierz od 25 lat działa w Kole Myśliwskim. Mówił, że nieustannie zaskakuje  go piękno przyrody.

Dziękujemy panu Kazimierzowi Kroskowskiemu i pani dyrektor Ewie Wierzbie za możliwość uczestniczenia w tych zajęciach.

/Zuzia Mielewczyk IVa/