mlodeglowy_baner
Informacje Rodzice

Projekt “Młode Głowy”

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie z klas 5-8 biorą udział w ogólnopolskim badaniu dotyczącym zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Badanie to nazywa się “Młode głowy” i jest jednocześnie kampanią zorganizowaną przez Fundację UNAWEZA, której założycielką jest Martyna Wojciechowska.

Samo badanie przeprowadza znana nam już od wielu lat Fundacja Dbam o mój z@sięg, której założyciela, dr Macieja Dębskiego, niejednokrotnie gościliśmy w naszej szkole.

Po co takie badanie? Ano dlatego postanowiliśmy wziąć w nim udział, aby dokładniej przyjrzeć się temu, co “siedzi” w głowach naszych uczniów, abyśmy mogli bardziej dokładnie planować nasze zadania profilaktyczne oraz wychowawcze.

Badanie jest co prawda anonimowe, a wyniki otrzymamy ilościowo, ale będziemy w stanie sprawdzić, z jakimi problemami borykają się młodzi ludzie.

Niezwykle ważne jest to, aby po długim czasie nieobecności w szkole, a przynajmniej nieregularnej obecności ze względu na pandemię, nauczyciele mieli świadomość na temat zachowania młodzieży i umieli sobie ze zmianami w tym zakresie radzić.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przekazali zgodę na udział dzieci w tym badaniu. To dla nas bardzo ważne, że jesteście Państwo świadomi konieczności przeprowadzenia takiej ankiety i że wspólnie działamy dla dobra dzieci.

Kiedy tylko otrzymamy wyniki, z chęcią się nimi z Państwem podzielimy.