20190111_113529
Konkursy

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Drużyna przyrodników  – Aleksandra Stencel kl. IIIe,  Martyna Michalak kl. IIIc, Tymoteusz Krzebietke kl. IIIg oraz Przemek Talaśka kl. IIIf  – 11 stycznia bieżącego roku reprezentowała naszą szkołę na III etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  Konkurs odbywał się w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z biologii, geografii i znajomością regionu, ponieważ zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Konkurs jest bardzo trudny, ponieważ wymaga dużej wiedzy przyrodniczej z kilku dziedzin. Uczniowie Ci muszą umieć rozpoznać ponad 100 gatunków roślin i tyleż samo zwierząt. Trzymajmy za nich kciuki, ponieważ 22 marca w siedzibie Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku będą walczyć o miejsce w ścisłym finale.

/Opiekun koła „Młodych Przyrodników”  Iwona Andraszewicz/

Powiązane artykuły :