IMG_8642
Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

Piramida zdrowego żywienia

WARSZTATY Z ZAKRESU EDUKACJI ŻYWIENIOWEJ PT. „Piramida zdrowego żywienia”

26 listopada br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatowym spotkaniu wprowadzającym dzieci w świat zasad zdrowego odżywiania się. Zajęcia skoncentrowane były wokół promocji 5 zachowań żywieniowych, czyli:

  1. codziennie spożywam odpowiednie śniadanie w domu
  2. codziennie zabieram odpowiednie II śniadanie do szkoły
  3. piję czystą wodę między posiłkami
  4. stosuję zasadę 5P (pięć posiłków dziennie, codziennie, 5 porcji warzyw i owoców
  5. ograniczam słodycze

Po zajęciach każdy uczeń z uśmiechem na twarzy potwierdził, że teraz już wie: Jestem ważny, więc dbam o siebie!

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za zaproszenie wysokiej klasy specjalistów, którzy z wykorzystaniem dużego modelu piramidy żywieniowej oraz narzędzi pobudzających wyobraźnię i skojarzenia przekazali nam bezcenne wskazówki jak dbać o swoje zdrowie każdego dnia.

/Uczniowie i wychowawcy klas pierwszych/

 

Powiązane artykuły :