05.07 nocka klas IV (24)
Szkoła Dobrego Wychowania Szkoła Promująca Zdrowie Uczniowie

Noc gier zespołowych i gier planszowych

Z piątku na sobotę, czyli z 05.04.2019r. na 06.04.2019r. odbyła się w naszej szkole „Noc gier zespołowych i gier planszowych”, w której uczestniczyło 60 uczniów klas czwartych. Nasze spotkanie rozpoczęło się w piątek o godz. 18 00 zbiórką w auli szkolnej, gdzie nastąpiło uroczyste powitanie oraz wspólne ustalenie harmonogramu zajęć. Następnie zakwaterowaliśmy się w swoich salach, gdzie ważne było na czym lub w czym śpimy (były też namioty…). Później, w ramach niespodzianki, udaliśmy się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach na halę sportową, gdzie powitał nas pan dyrektor – Grzegorz Machola, który każdemu czwartoklasiście przekazał ołówek z logo swojej szkoły. Uczniowie nie mogli doczekać się zajęć sportowych, które pod bacznym okiem p. Wioletty Kuchty oraz wolontariuszek Darii i Kingi trwały ponad dwie godziny. Nieco zgłodnieliśmy już i po 2015 wróciliśmy do bazy i udaliśmy się na kolację, były kanapki, tosty, sałatki, jogurty, naleśniki, płatki i pyszna herbatka, którą przygotowały Panie z kuchni. Po kolacji nadszedł czas na lekcje kreatywności, zadania dla grup dotyczyły między innymi: przygotowania inscenizacji, piosenki, zabawy bądź wiersza nt. znajomości i stosowania zasad dobrego wychowania na co dzień w stosunku do osób starszych, dorosłych i rówieśników. Prezentacje odbywały się na scenie w auli szkoły, warto dodać, że wszystkie klasy przygotowały po kilka scenariuszy i bardzo zaangażowały się w wykonanie zadania. Kolejną atrakcją wieczoru były gry planszowe. Grali wszyscy uczniowie, opiekunowie i wolontariuszki. Super pomysł, telefony w ogóle nie były nam potrzebne!!! Około północy zaczęły się seanse filmowe w klasach, które trwały bardzo długo…

W sobotni poranek spotkaliśmy się na stołówce, gdzie zjedliśmy śniadanie, był też czas na podsumowanie tego, co robiliśmy i podzielenie się swoimi wrażeniami oraz chęcią ponownego spotkania na nocce w szkole.

Nie da się wszystkiego opowiedzieć, zapraszamy do fotogalerii z tego wydarzenia.

/Organizatorzy: Jolanta Śledź, Ewelina Cierocka, Małgorzata Kostuch, Wiesława Płotka oraz wolontariuszki: Daria Lis i Kinga Labuda/

Powiązane artykuły :