narodowe czytanie
Biblioteka Uczniowie

Narodowe Czytanie 2018

Dnia 10 września 2018 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji Narodowego Czytania, która jest objęta honorowym patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Uroczystość w naszej szkole rozpoczęła się w auli. Fragment, który mówił o szklanych domach czytał pan dyrektor Krzysztof Andryskowski, Małgorzata Płotka oraz ośmioro uczniów z wybranych klas.

Na wszystkich lekcjach języka polskiego poszczególne klasy wraz z nauczycielami czytały wskazane fragmenty. Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego zakończyło się o godzinie 14.30.

W bibliotece można było otrzymać pamiątkowy stempel pod tematem lekcji lub w egzemplarzu czytanej w tym roku książki.  Pamiątkowy stempel otrzymaliśmy z kancelarii prezydenta RP.

Powiązane artykuły :