IMG_7665
Inspiracje na adaptacje Uczniowie Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki – to święto kreatywności, wyobraźni, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Niezależnie od wieku każdy z nas posiada talent. Czasami możemy o nim po prostu nie wiedzieć, więc tym bardziej Ten Dzień może stać się pretekstem do odkrycia drzemiącego w nas wyjątkowego talentu i pokazaniu go światu.
W tym roku  Święto Kropki obchodzimy po raz dziesiąty! Świętować będzie 10 000 000 uczniów w 170 krajach. Nasza szkoła na kropkowej mapie świata też jest kropką nr 291.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=10Ew61SM-faREo8A5-2VOBvyMqUeWL7ni&ll=68.7788093878191%2C97.52752340000006&z=2

Ten Dzień rozpoczął się od poznania Vashti, bohaterki filmu pt. „Kropka”, bo od kropki postawionej na pustej kartce wszystko się zaczęło.

https://www.youtube.com/watch?v=ILSyGSaMoEg

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Vashti. Dziewczynka uważała, że nie potrafi rysować. Ale może potrafi się podpisać? Tak!

Ta prosta historia zainspirowała wielu nauczycieli przedszkoli i szkół.

MY, ubrani w kropki i pozytywnie zakropkowani podjęliśmy się różnorodnych zadań.

Dzieci klas 0-2 radośnie tworzyły kropkowe arcydzieła, wśród kropek szukały ukrytych obrazów, figur, liczyły i łączyły kropki, w kropkach rysowały swoje talenty.

Malowaliśmy kropki małe i duże, kropki w kropkach, a nawet tworzyliśmy kropki wcale ich nie malując 🙂

Każdy mógł postawić swoją kropkę na przygotowanym plakacie w auli szkoły.

Dzień budził duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Kto wie, ile talentów dzisiaj odkryto? Pielęgnujmy je, aby mogły rozwijać się i dawać energię, łącząc wszystkie  kropki świata!

/Joanna Antczak/

 

Powiązane artykuły :