2021.06.21 Lektury nie są nudne (5)

Konkurs szkolny „Lektury nie są nudne” – rozstrzygnięty!

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach odbył się konkurs literacko – plastyczny skierowany do klas I-III oraz IV-VIII.  Wzięło w nim udział 59 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu, a jednocześnie zadaniem uczestników była popularyzacja lektur szkolnych i promocja czytelnictwa. Najmłodsi uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością, przedstawiając swoje ulubione lektury w formie plastycznej. Starsi udowodnili, że potrafią argumentami i perswazją zachęcić odbiorcę swojego listu do przeczytania najciekawszej – ich zdaniem – lektury. Oto wyniki konkursu:

I miejsce Dominik Goyke klasa 3a

II miejsce Krystian Cyman klasa 1c

III miejsce Ignacy Brzeski klasa 2a

Wyróżnienia: Jacek Szulc klasa 1b, Olga Wolska klasa 1a

I miejsce Mikołaj Puzdrowski klasa 4b

II miejsce Antoni Sildatk klasa 6c

III miejsce Mikołaj Wróbel klasa 5b

Wyróżnienia: Julia Bronk klasa 4c, Jakub Pobłocki klasa 5b

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, doceniając poświęcony czas i wysiłek włożony w wykonanie pracy konkursowej.

/Karina Jaroszewska/