2023.05.18 Konkurs recytatorski (3)
Konkursy Przedszkole

Konkurs recytatorski

Uczniowie z klas „0” zdobyli II miejsce oraz wyróżnienie w „V Gminnym Konkursie Recytatorskim Wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”.
W piątek 28 kwietnia w naszej szkole odbył się „Konkurs Recytatorski Wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”.
Celem konkursu było:
-popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy;
-rozwijanie zdolności recytatorskich;
-zainteresowanie dzieci poezją;
– umożliwienie zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum.
Do konkursu zgłosiło się 45 dzieci z oddziałów przedszkolnych. Już od rana dzieci z przejęciem czekały na swój występ. Wszyscy pięknie recytowali wybrane wiersze, a dodatkowo u niektórych uczestników dopełnieniem były charakterystyczne stroje lub rekwizyty.
Bardzo trudno było wybrać zwycięzców. Ostatecznie zwycięzcami zostali:
I miejsce – Igor Blok „0”b
II miejsce – Urszula Cymerman „0”a
III miejsce – Franciszek Bruniecki „0”b
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz upominki.
Osoby, które zajęły I i II miejsce, a więc Igor Blok oraz Urszula Cymerman reprezentowali naszą szkołę w „V Gminnym Konkursie Recytatorskim Wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy” organizowanym przez Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Mojuszu, który odbył się w dniu dzisiejszym. Ich występy zakończyły się ogromnym sukcesem. Igor Blok „0”b zdobył II miejsce natomiast Urszula Cymerman „0”a – wyróżnienie.
Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz upominek .
Dzieci zostały poczęstowane pysznymi goframi za co bardzo dziękujemy gospodarzom i organizatorom.
Składamy najszczersze gratulacje wszystkim recytującym oraz ich
rodzicom i opiekunom a także życzymy Im dalszych sukcesów.