020 Gimnazjum 21-01-2018 r.
Muzyka Wydarzenia

Koncert Bożonarodzeniowy Chóru Szkolnego

W niedzielę 21.01.2018 roku o godz.15:00 w auli naszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach odbył się Koncert Bożonarodzeniowy Chóru Szkolnego. Na program złożyły się opracowania chóralne 2 i 3 głosowe tradycyjnych kolęd i pastorałek a cappella oraz piosenek świątecznych o tematyce Bożonarodzeniowej z akompaniamentem gitary – Małgosia Wróbel, akordeonu – Tobiasz Wenta oraz instrumentów perkusyjnych tj. dzwonki chimes – Zuzia Neubauer, bongosy – Maciej Toczek. Zaśpiewaliśmy również z akompaniamentem trąbki uroczysty utwór „Joy to the World”. Wysłuchaliśmy pięknej barwy tego instrumentu w utworze z 1942 roku „White Christmas” w wykonaniu Jonasza Mielewczyka z klasy 3e. Gościnnie na naszej scenie zaprezentował się z gitarą mały artysta z klasy 4 SP nr 1 w Sierakowicach Karol Weremczuk. Szczególnym gościem była Paulina Górlikowska – nasza absolwentka. Perfekcyjnie zaprezentowała w duecie z Małgosią Wróbel piosenkę „Mario, czy Ty wiesz”.
Na sukces koncertów chóralnych składa się ciężka praca i poświęcenie każdego z „dwudziestki” chórzystów:
Gosia Wróbel 3e, Julia Bronk 3d, Ania Sildatk 3d, Klaudia Szreder 3b, Maciej Toczek 3b, Natalia Woźniak 3a, Ania Cyperska 2c, Angelika Mallek 2c, Martyna Michalak 2c, Klaudia Śpica 2c, Zuzanna Neubauer 7a, Julia Błonk 7b, Zuzanna Gojtowska 7c, Julia Bigus 7c, Martyna Skrzypkowska 7c, Patrycja Penk 7c, Nikola Bronk 7c, Maria Lis 7c, Karolina Labuda 3g, Zuzanna Kreft 2 d. Koncert poprowadzili Kinga Szulta i Daniel Wróblewski z klasy 3c.
Wspólne kolędowanie u nas jest już wieloletnią tradycją. Rodzicom i zaproszonym gościom prezentujemy się corocznie w ostatnią niedzielę pierwszego półrocza, tuz przed feriami zimowymi.
W tym roku dodatkowo na niedzielę przypadł Dzień Babci. Cieszymy się, że na koncert przybyli nasi rodzice oraz nasze ukochane babcie.
Wszystkim, którzy przyszli na nasz kolejny Koncert Bożonarodzeniowy dziękujemy. Zapraszamy za rok.

Powiązane artykuły :