25353274_387584164996075_392059741_o
Uczniowie Wycieczki

Klasy trzecie Gimnazjum z wizytą w Gdańsku

Relacja z wizyty klas IIIb i IIIc gimnazjum w Europsjekim Centrum Solidarności i parku Jump City w Gdańsku. Wycieczka była nagrodą w Konkursie Historycznym o Puchar Dyrektora Szkoły, zaś udundował ją Wójt Gminy Sierakowice pan Tadeusz Kobiela.

Piszą uczniowie:

Iza Bendarek, 3b:

Dnia 11 grudnia tego roku odbyła się wycieczka ufundowana przez wójta gminy Sierakowice do Europejskiego Centrum Solidarności i Jump City. Atrakcje te były nagrodą za otrzymanie złotej oraz srebrnej statuetki popiersia marszałka Józefa Piłsudzkiego, patrona naszej szkoły.

Po dojechaniu do Gdańska wyruszyliśmy do ECS. Pracownicy budynku ugościli nas, zostawiliśmy swoje kurtki i inne zbędne rzeczy. Grupa została podzielona na dwie mniejsze grupki, obie miały swoją przewodniczkę. Moją grupę oprowadzała ciekawie opowiadająca pani Anna Zielińska. Pierwszym przystankiem była sala, w której znajdowały się prawa człowieka. Pochodziliśmy chwilę po niej, porobiliśmy zdjęcia labiryntu praw i powędrowaliśmy na warsztaty pt. ‘Wolność słowa w internecie’. Na tych zajęciach mogliśmy podzielić się swoimi poglądami na ten temat. Później pozostało nam szybkie zwiedzanie reszty atrakcji, ponieważ autobus do Jump City już czekał. Po dotarciu na miejsce dostaliśmy skarpetki antypoślizgowe z systemem ABS oraz fioletowe opaski na nadgarstki. Przeszliśmy rozgrzewkę z trenerem i zaczęliśmy swobodnie skakać, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa na trampolinach. Tak spędziliśmy kolejną godzinę. Kolejnym przystankiem był Bar Mleczny. Doedukowani, zmęczeni i najedzeni wyruszyliśmy w drogę powrotną, pod wrota Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudzkiego w Sierakowicach.

Moim zdaniem, wycieczka była bardzo fajna.


Maciej Toczek, 3b:

Dnia 11 grudnia 2017 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Gdańska; Do Europejskiego Centrum Solidarności i JumpCity, która była nagrodą za zwycięstwo w konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim. W ECS poruszyliśmy temat Solidarności, Tolerancji i Stereotypu. Najbardziej skupialiśmy się na anatomii stereotypu oraz zapobieganiu życia tylko i wyłącznie według niego – Tolerancji – Pani przewodnik opowiedziała nam o życiu i reakcjach społeczeństwa, opierającego się tylko i wyłącznie na wyolbrzymionych, ukolorowanych informacjach lub fałszywych twierdzeniach. Poznaliśmy też pojęcie “Społeczny dowód słuszności”, które oznacza człowieka nie wiedzącego jaka decyzja jest słuszna, w związku z czym postępuje on według zdania większości osób ze swojej grupy społecznej. Później – czytając na wystawie ważne fragmenty Deklaracji Praw Człowieka, przetłumaczone w 60 językach na wielkich ścianach – powiedzieliśmy sobie, jak możemy unikać stereotypów i uczyć się tolerancji: indywidualnie, w szkole, a jak wpajać nam mogą to władze i rząd w prawie. Wśród odpowiedzi do grup padły kolejno min.: Ograniczenie życia stereotypami;

Spotkania integracyjne / z psychologiem; Czy uargumentowanie właściwego postępowania zasadami religii, wiary. Po wizycie ECS udaliśmy się do parku trampolin JumpCity, po czym swoją wizytę w miejskiej dżungli zakończyliśmy w popularnym ‘barze mlecznym’ 😉 Wycieczka ta była idealną nagrodą za nasz listopadowy wysiłek. 🙂


Martyna Bronk, 3c :

Dziś, 11 grudnia 2017 klasy, które zwyciężyły w konkursie Święta Szkoły wybrały się na wycieczkę zasponsorowaną przez Wójta naszej gminy do Centrum Solidarności i Jump City. Moja klasa III c wraz z klasą III b oraz garstką klasy IIIe zebraliśmy się na auli w naszej szkole o godzinie 7:45 gdy podjechał autobus udaliśmy się do niego i wyruszyliśmy do Gdańska. Pierwszym punktem naszej wycieczki było ECS ( Europejskie Centrum Solidarności), był to bardzo duży budynek wykonany z części statków, w nim Pan Klawikowski podzielił nas na dwie grupy, każda z grup miała swojego przewodnika. Ja wraz z swoją grupą udaliśmy się na warsztaty, na których rozmawialiśmy o stereotypach i prasach człowieka. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia z labiryntem gdzie na każdej z ścian były napisany cytat powiązany z prawami człowieka i obywatela aż w 60 językach. W tym pokoju były interaktywne atrakcje. Druga z grup miała warsztaty na temat wolności słowa w Internecie, oraz odwiedzili sale z starą furgonetką, do której mogli wsiąść. Następnie po zakończeniu zajęć podziękowaliśmy i udaliśmy się do Jump City. Tam mieliśmy zajęcia z trenerem, który najpierw poprowadził naszą rozgrzewkę a następnie pokazał nam parę fajnych zabaw. Po wyjściu z parku mieliśmy udać się podobno do baru mlecznego gdzie mieliśmy dostać kanapkę z jabłkiem, lecz okazało się że nauczyciele żartowali i tak naprawdę zabrali nas do [cenzura J]i każdy z nas dostał tam po dwa [cenzura J]. Wszyscy się bardzo najedli. Udaliśmy się do autobusu i tak zakończyła się nasza wycieczka. Z powrotem do Sierakowic dotarliśmy około godz 17. Bardzo dziękujemy za ten wspaniały wyjazd naszemu wójtowi gminy, Panu Klawikowskiemu, Panu dyrektorowi, oraz wychowawcom naszych klas.

Galeria zdjęć z wyjazdu:  OBEJRZYJ

Powiązane artykuły :