Jesteśmy „Z baśniami za pan brat” (2)
Biblioteka Konkursy

Jesteśmy „Z baśniami za pan brat”

7 marca w Kartuzach odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Z baśniami za pan brat. Świat baśni Hansa Christiana Andersena”.  Celem konkursu było rozbudzenie motywacji czytania wśród dzieci oraz rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich.

Naszą szkołę reprezentowali – wyłonieni z eliminacji szkolnych – Laura Wróblewska z IV b oraz Konstanty Mayorov z IV a. Okazało się, że Laura i Kostek wykazali się dokładną znajomością baśni Andersena oraz życiorysu pisarza, znakomitą umiejętnością szybkiego kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi, a przede wszystkim współdziałaniem w zespole. Uczniowie klas IV z SP 2 zajęli drugie miejsce, rywalizując z przedstawicielami dziewięciu szkół. Jesteśmy z Was dumni!

/Karina Jaroszewska/

Powiązane artykuły :