2022.05.16 Konferencja OK (32)
OK Wycieczki

Jesteśmy SZKOŁĄ UCZĄCĄ SIĘ!

16 maja 2022 roku w naszej szkole odbyła się konferencja upowszechniająca dotycząca oceniania kształtującego, którą nauczyciele przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowali przez ostatnie dwa lata. Spotkanie było zwieńczeniem działań zmierzających do przyznania tytułu Szkoły Uczącej Się i wręczenia przez mentorki CEO panią Małgorzatę Borowską – Leszczyszyn i panią Anetę Kotlęgę na ręce dyrektora szkoły, pana Krzysztofa Andryskowskiego, długo wyczekiwanej odznaki. Był to certyfikat potwierdzający wysoką jakość pracy dyrektora i nauczycieli w zakresie podnoszenia jakości nauczania i uczenia się.

Na początku konferencji, po przywitaniu gości, pani dyrektor, Ewa Wierzba, opowiedziała o realizowanych przez naszą szkołę praktykach związanych z OK – obserwacjami i OK zeszytem, organizowanych spotkaniach dla nauczycieli w ramach GPP, podczas których dzielono się wiedzą i doświadczeniem.

Ważną częścią konferencji był spacer edukacyjny, podczas którego odbywały się obserwacje sześciu lekcji otwartych, trzech z edukacji wczesnoszkolnej, dwóch z języka polskiego i jednej z matematyki. Po zajęciach był czas na omówienie lekcji przez gości, podzielenie się wrażeniami, wskazanie mocnych stron i zwrócenie uwagi na różnorodne metody pracy stosowane przez naszych nauczycieli, a także zaangażowanie uczniów.

W czasie konferencji gościliśmy nauczycieli szkół z Elbląga, Warcina, Gdańska i gminy Sierakowice. W spotkaniu wzięli udział również nauczyciele, uczniowie z naszej szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektorzy ościennych szkół, Radni oraz dyrektor ZEASu Gminy Sierakowice – Jacek Mazur.

Na zakończenie, po wręczeniu susowskiej „blachy” zabrał głos gość specjalny, pan Jacek Pyżalski, profesor Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu, który podczas swojego wykładu mówił o budowaniu wspólnoty uczniów w klasie.