13.06.2019 Saperzy (18)
Bezpieczeństwo Spotkania

I Batalion Saperski w SP2!

W dniu 13.06.2019 roku dla uczniów kl. 0-II zostało zorganizowane spotkanie z saperami. Zaproszeni goście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat zagrożeń związanych z niewypałami i niewybuchami. Saperzy w czasie spotkania zapoznali uczniów z zasadami postępowania w przypadku odnalezienia niewybuchów oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. Opowiedzieli także kilka ciekawostek związanych z ich ekscytującym , a zarazem niebezpiecznym zawodem.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wyposażenia sapera i opancerzony pojazd patrolu saperskiego. Każdy mógł dotknąć niewypału. Wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć i przymierzyć kombinezon antywybuchowy sapera, kamizelkę, hełm. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się ścieżka edukacyjna do wykrywania metalu oraz samochód do przewozu niewybuchów.

Powiązane artykuły :