2021.10.29 Europejski Dzień Języków (48)
Języki obce Szkoła Promująca Zdrowie

Europejski Dzień Języków 2021

29 października 2021r. w Naszej szkole po raz kolejny odbył się Europejski Dzień Języków. W związku z tym zaplanowano szereg działań i różnych atrakcji zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Do zadań, które wykonywały poszczególne klasy należało między innymi wykonanie plakatu lub makiety 3D, które zawierały cechy charakterystyczne oraz ciekawostki na temat wylosowanego wcześniej kraju europejskiego. Dodatkowo część uczniów miała za zadanie przygotowanie informacji o znanych osobach, jak również zaprezentowanie swojej postaci w odpowiednim stroju wśród innych uczniów. Ponadto najstarsi uczniowie Naszej szkoły mogli zaprezentować swoje zdolności kulinarne, gdyż ich zadanie polegało na przygotowaniu tradycyjnych potraw lub produktów wywodzących się z danego kraju. Dzięki temu mieliśmy okazję spróbować smakołyków z różnych części Europy. Oprócz degustacji pysznych dań miała miejsce także nauka tańca dla najmłodszych uczniów. W wyniku tych  wszystkich działań i zaangażowania całej społeczności szkolnej na drzwiach klas pojawiły się flagi krajów europejskich wraz z nazwami państw i stolicami oraz przepiękne plakaty. Jednak chyba największe wrażenie zrobiły wspaniałe makiety 3D wykonane przez uczniów klas 1-3 wraz z wychowawcami. Efekty ich pracy możemy podziwiać w auli szkolnej.  Był to czas nauki, pracy zespołowej i oczywiście wspólnej zabawy. Wszyscy uczniowie Naszej szkoły – od oddziałów przedszkolnych po klasy ósme z pomocą nauczycieli i niemałym wsparciu rodziców doskonale wywiązały się z powierzonych im zadań. Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w wyżej wymienionych działaniach i  wspólnie spędzony czas.

/Organizatorzy – nauczyciele języków obcych/

Powiązane artykuły :