2019.10.04 Dzień tabliczki mnożenia (8)
Uczniowie Wydarzenia

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 4 października obchodziliśmy w klasach III „Światowy Dzień Tabliczki mnożenia”. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas lekcji jak również w trakcie przerw przy specjalnie przygotowanych stanowiskach. Uczniowie przepytywali się ze znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia oraz rozwiązywali różne zagadnienia związane z mnożeniem liczb – puzzle matematyczne, łamigłówki, gry matematyczne itp.

Była to świetna zabawa i nauka, a dzieci, którym udało się bezbłędnie udzielić odpowiedzi na pytania zdobyły odznaki „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA”. Uczniowie sprawdzali „tabliczkową wiedzę”, także wśród nauczycieli i innych pracowników szkoły. Akcja miała na celu pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach, ale również jest ona przydatna w życiu.

/organizatorzy/

 

Powiązane artykuły :