2021.11.05 Dzień Postaci z Bajek (56)
Uczniowie

Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada.

Tego dnia także w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”. Dzieci przebrały się w tym dniu za swoją ulubioną postać bajkową. Podczas zajęć w klasach uczniowie wykonywali przygotowane dla nich propozycje zadań. Rozpoznawali tytuły bajek na podstawie wysłuchanych zagadek, bawili się w skojarzenia „Jaka to bajka?”. Kolorowali ulubione postacie z bajek. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych pląsów i zabaw. Wszyscy mogli również zagłosować na swoją ulubioną bajkę. Po podliczeniu głosów w naszej szkole ulubioną bajką okazał się „Reksio”, a tuż za nim „Psi Patrol”.

Tego dnia odbyło się także podsumowanie II GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. W kategorii klas 0- I III miejsce zajął Gabriel Płotka z grupy 0 „a”, zaś wyróżnienie otrzymała Nadia Biłak z klasy I b. Natomiast w kategorii klas II – III wyróżnienie odebrała Olga Wolska z klasy II a.

Był to wyjątkowy dzień, który dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.

Powiązane artykuły :