2019.09.16 Dzień kropki (18)
Szkoła Promująca Zdrowie Wydarzenia

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki – to święto kreatywności, wyobraźni, talentów i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzisiaj /16 września/ pozytywnie zakropkowani uczniowie klas 0-3 poszukiwali drzemiących w nich zdolności.

Książeczka „The Dot” Petera Reynoldsa opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Tę wspaniałą historię dziewczynki i jej kropki przeczytał zgromadzonym na auli dzieciom pan dyrektor Krzysztof Andryskowski.

A potem była już tylko Ona – KROPKA w wielu odsłonach.

Wychowawczynie klas młodszych zorganizowały wiele aktywności, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Powstały kropkowe dzieła sztuki, wśród kropek dzieci szukały ukrytych obrazów, figur, liczyły i łączyły kropki, w kropkach rysowały swoje talenty, tworzyły kropkowe instalacje.

Każdy mógł zostawić swoją kropkę na przygotowanym plakacie w auli szkoły – „Postaw kropkę, a zobaczysz dokąd cię zaprowadzi…”

Za sprawą drugoklasistów Kropka trafiła także do dzieci z Przedszkola „Zielony Wiatraczek”, bo talent posiada każdy, niezależnie od wieku.

Ten dzień przyniósł wiele emocji, a może pozwolił na odkrycie niejednego talentu? Zatroszczmy się o nasze talenty, rozwijajmy je nie tylko w Dniu Kropki

/Joanna Antczak/

Powiązane artykuły :