BeFunky Collage
Konkursy Uczniowie Wycieczki

Działo się, działo – przygody “0” i klas 1

Upłynęły prawie 4 miesiące od kiedy najmłodsi uczniowie naszej szkoły są z nami. A, że mikołajkowy okres sprzyja podsumowaniom, zobaczcie chociaż ułamek tego co przez ten czas robili uczniowie klas “0” i I.

W październiku klasy pierwsze wzięły udział w konkursie na ,,Różaniec dla Matki Bożej”, bardzo dużo, bo aż 50 różańców zawisło na wystawie , w auli szkolnej, gdzie przez kilka dni cieszyły nasze oczy. Były prace wykonane samodzielnie i z pomocą rodziców, wszystkie wyjątkowe i pracochłonne.  Dziękujemy  za udział w konkursie i trud, który został włożony w wykonanie zadania.
Miejsce I Julia Piotrowska kl.1c
Miejsce II Martyna Kiedrowska kl. 1b
Miejsce III Agnieszka Kaspruk kl. 1a
Wyróżnienia otrzymali:
Julia Bronk kl.1c, Antonina Wolska kl. 1a, Marcelina Kamińska kl. 1d, Weronika Miotk kl.1a, Marta Ziemann kl.1a, Jonasz Leyk kl.1d, Nikola Zaborowska kl.1d.

/Organizatorzy: A.Czaja, B.Mielewczyk, N.Labuda/

Podczas mikołajkowego apelu został rozstrzygnięty szkolny konkurs “Jesienny las”. Spłynęło 47 prac. Jury spośród nich wyłoniło następujących zwycięzców:
I Agata Bronk Ib
I Martyna Kiedrowska Ib
II Urszula Kotłowska Ia
II Julia Bronk Ic
III Tomasz Staszek gr. 0,, a”

Wyróżnienie otrzymali:
Anna Polejowska gr. 0,,a”, Nikodem Konkel kl. 1c, Klara Julke kl. 1a, Małgorzata Kotłowska gr. 0,,a”, Zofia Kotłowska kl.1a. Igor Pipka 0,,a”, Nikola Kubiak kl.1c.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a zwycięzcom składamy GRATULACJE !

Kim jest przyjaciel? Czy trzeba pomagać? Jakie są zasady w grupie? Na takie pytania odpowiadały sobie nasze maluchy z klas I i 0 podczas warsztatów „ Każdy potrzebuje przyjaciela”.
Celem zajęć było kształtowanie postawy koleżeństwa i przyjaźni, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie oraz pogłębianie wrażliwości na potrzeby innych.
Dzieci podczas ciekawych i rozwijających zabaw musiały wykonać wylosowane przez siebie zadanie. Nad całością czuwał przyjaciel wszystkich dzieci- miś Leon. Zapraszamy na fotorelację.

/Anita Czaja/

Dnia 28 września klasa 1a udała się na spacer ścieżką ekologiczną po lasie w Mojuszu “Poznać i zrozumieć las”. Przewodnikiem dzieci był pan Tomasz Kuśnierz, leśniczy w leśnictwie Wygoda, który bardzo interesująco opowiadał jak prawidłowo zachowywać się w kontakcie z przyrodą. Uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawostek o życiu roślin i zwierząt mieszkających w tym lesie. Dzieci obserwowały przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Na koniec czekała na dzieci przepyszna niespodzianka, a było to pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

Tego dnia był piękny, słoneczny dzień. Pogoda i humor wszystkim dopisywały. Dzieci zmęczone, ale uśmiechnięte wróciły do szkoły.

/Bożena Mielewczyk/

W Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach odbył się Przegląd Wieńców Adwentowych. Dzieci z grup ,,0″ oraz uczniowie klas I i IV wraz z rodzicami przygotowali przepiękne wieńce, każdy jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Mogliśmy podziwiać tradycyjne zielone wieńce, przystrojone plastrami pomarańczy, orzechami, wstążkami, piernikami (jak one pachniały!). Muszę zaznaczyć, że wieńce zostały poświęcone przez ks. Macieja Dzwonkowskiego (Bóg zapłać).
Bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc rodzicom, dziadkom, nauczycielom , ponieważ dzięki temu zachowujemy tradycję, poznajemy historię i symbole Adwentu.

/Natalia Labuda/

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” W związku z tym świętem zorganizowałyśmy konkurs plastyczny pt. “MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej wybraną przez siebie techniką. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z klas O i I.

I miejsce
Milena Laska Ia

II miejsce
Zofia Kostuch Ia
Albert Brylowski 0a

III miejsce
Mikołaj Bigus 0b
Julia Bronk Ic
Maja Teclaf Id

Wyróżnienia
Urszula Kotłowska Ia
Dawid Cyman 0b
Martyna Kiedrowska Ib
Małgorzata Kotłowska 0a
Marcelin Labuda 0b

/Róża Forycka/

Powiązane artykuły :