Uczeń bezpieczny w sieci warszaty (6)
Bezpieczeństwo Uczniowie

Bądź bezpieczny w sieci!

W lutym przedstawiciele poszczególnych klas 6, 7 i 8 naszej szkoły, brali udział w warsztatach projektowania grafik za pomocą programu “Canva” (https://www.canva.com/pl_pl/). Obejmowały one:

  • przedstawienie darmowych programów online, które mogą posłużyć to tworzenia plakatów i postów zarówno do umieszczania w sieciach społecznościowych, jak i do wydruku,
  • omówienie podstawowych zasad związanych z prawami autorskimi oraz wykorzystywaniem czyjegoś wizerunku,
  • kluczowe elementy plakatu – co powinien zawierać,
  • “Canva” – krok po kroku – podstawowe opcje programu i możliwości edycji treści.

Po części warsztatowej uczniowie mieli czas na przygotowanie prac konkursowych. W trzyosobowych grupach pracowali nad swoimi projektami wykorzystując poznane wiadomości i narzędzia. Treść plakatu miała być skierowana do ich rówieśników, zawierać czytelne i jasne treści promujące bezpieczeństwo w sieci. Najlepsze prace konkursowe (załącznik), wybrane przez jury, zostały rozwieszone w szkole, by promować hasła stworzone przez uczniów dla uczniów. Dodatkowym atutem całego przedsięwzięcia było nabywanie przez uczniów kolejnych umiejętności cyfrowych, które mogą im posłużyć do korzystania z sieci w sposób przemyślany i rozwijać ich zainteresowania.

Oto wybrane prace konkursowe:

Powiązane artykuły :