2020.12.15 Pieczemy pierniczki (13)
  

Pieczemy pierniczki

Zgodnie z przedświąteczną tradycją w ten grudniowy czas, dzieci z oddziałów przedszkolnych grupa Oa, Ob i Oc upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w piekarniku, a po szkole zaczął unosić się ich wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie i były bardzo pyszne.  Pozostałe ciasteczka pięknie zapakowane z świątecznymi życzeniami wręczą swoim ukochanym rodzicom.

2020.12.07 Mikołajki w klasach 0 (28)
  

Mikołajki

7 grudnia 2020 r.  oddziały przedszkolne obchodziły przemiły dzień w naszej szkole, a mianowicie Mikołajki. W tym dniu wszyscy przenieśliśmy się w “bajkowy świat”. Nasze dzieci z oddziałów przedszkolnych wyglądały jak małe Elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci były ubrane wyjątkowo- po prostu “mikołajkowo”. Od rana panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na otrzymanie prezentów od ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Przedszkolaki słuchały opowieści o św. Mikołaju oraz wykonywały bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście królował Mikołaj. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

2020.12.04 Konkurs recytatorski (37)
  

Konkurs recytatorski

W piątek 4 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Celem konkursu było:

-popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy;
-rozwijanie zdolności recytatorskich;
-zainteresowanie dzieci poezją;
– umożliwienie zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum.

Do konkursu zgłosiło się 18 dzieci z klas “0”. Już od rana dzieci z przejęciem czekały na swój występ. Wszyscy pięknie recytowali wybrane wiersze, a dodatkowo u niektórych uczestników dopełnieniem były charakterystyczne stroje lub rekwizyty.

Bardzo trudno było wybrać zwycięzców. Ostatecznie zwycięzcami zostali:

I miejsce – Natalia Pobłocka “0”b oraz Filip Forycki “0”c

II miejsce – Nadia Białk “0”b oraz Urszula Staszek “0”c

III miejsce – Wiktoria Szczypior “0”a oraz Nikola Treder “0”a

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz upominki.

Osoby, które zajęły I miejsce będą reprezentowały naszą szkołę w “III gminnym konkursie recytatorskim wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy dla dzieci w wieku przedszkolnym” organizowanym przez Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Mojuszu. Konkurs odbywa się pod Patronatem Pana Tadeusza Kobieli – Wójta Gminy Sierakowice. W tym roku konkurs ten ma charakter wyłącznie występów on-line. W związku z tym, piękne recytacje naszych zwycięzców zostały nagrane oraz przesłane do organizatora konkursu. Trzymamy za nich kciuki 🙂

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne recytacje wierszy polskich autorów i wytrwałość w opanowaniu pamięciowym utworów, a rodzicom za przygotowanie dzieci do występu.

2020.11.25 Fajniaki (1)
  

Projekt Fajniaki

Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna, a z Fajniakami – najnowszymi ekobohaterami – to wielka przygoda! Wierzymy, że dobre nawyki ekologiczne warto wpajać od najmłodszych lat dlatego z dumą informujemy, że dzieciaki z klas 0 przez kilkanaście dni realizowały zagadnienia związane z czterema żywiołami: wodą, powietrzem, ziemią i ogniem.

Fajniaki pokazały dzieciom magię natury, uczyły wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości zainspirują do wspólnego działania na rzecz naszej planety. Oprócz niezbędnych informacji propagowałyśmy nawyk codziennego czytania.

Prace dzieci zwieńczyła ogromna galeria. Jej część prezentujemy poniżej.

Wychowawczynie klas 0

2020.11.25 Dzień Misia (29)
  

Pluszowy miś

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Z tej okazji w klasach “0” organizujemy obchody tego wyjątkowego dla swoich podopiecznych dnia. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną Dzień Pluszowego Misia przyjmie w tym roku jednak nieco inny kształt. Niezmienne pozostanie jedno – radość najmłodszych.

/Karolina Lejk/

2020.12.03 Sekcja zapaśnicza (5)
  

Zapasy w SP2

W środę 25.11.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach gdzie trenuje sekcja zapaśnicza “KS Kamienica ” – zapasy, dzieci z naszej gminy zaszczycił swoją obecnością dwukrotny złoty medalista olimpijski w zapasach Pan Andrzej Wroński. Dzieci miały możliwość porozmawiania z wielkim mistrzem a także zadania mu kilku pytań.

Sekcja zapaśnicza “KS Kamienica” składa gorące podziękowania za wszelką pomoc uzyskaną od pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 z Panem dyrektorem mgr Krzysztofem Andryskowskim na czele. Dzięki tej współpracy dzieci z naszej gminy mają możliwość kształtowania charakteru oraz sprawności fizycznej w dyscyplinie olimpijskiej jaką są zapasy. Serdecznie zapraszamy dzieciaki na nasze zajęcia. Spotykamy się dwa razy w tygodniu w poniedziałek i środę od 17:30 do 19:00.

Igor Puzdrowski, 3 b
  

Życzliwość w kadrze

Tradycyjnie, jak co roku 21 listopada uczniowie klas 0 – 3 obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Naszej akcji dzielenia się z innymi dobrym słowem, uśmiechem, serdecznością przyświecało hasło: „Bądź dla innych życzliwy, a świat będzie szczęśliwy”. Uczniowie Dwójki, jak zawsze stanęli na wysokości zadania, wysyłając do swoich wychowawców „życzliwość uchwyconą w kadrze”. Zapraszamy do galerii życzliwości widzianą oczami naszych kreatywnych, pełnych radości i optymizmu wychowanków. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, pozytywną energię i chęć niesienia bezinteresownej pomocy.

/Organizatorzy/

2020.11.13 Jestem polką, jestem polakiem (5)
  

Jestem Polką, jestem Polakiem!

Pojęcie patriotyzmu nie jest obce dzieciom z klasy 2a. Wspólnie zastanawialiśmy się, szukaliśmy informacji na temat : Jak rozumiemy słowo patriotyzm? Co to jest niepodległość? Co to znaczy być Polką i Polakiem? Powstały piękne karty pracy. Oprócz tego uczniowie pokazali jak świętują Narodowe Święto Niepodległości. Udowodnili, że jest im bliska nasza Ojczyzna.

/Wychowawca Hanna Leszczyńska/

2020.11.10 Szkoła do hymnu (4)
  

Szkoła do Hymnu

Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11  uczniowie klas 0 zaśpiewali uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”. Włączyli się tym samym w akcję #SzkołaDoHymnu zorganizowaną pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczniów klas 1-8 również serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

🇵🇱🇵🇱🇵🇱Co należy zrobić i kiedy? 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości nagraj jak śpiewasz hymn państwowy (1 zwrotkę i refren). Następnie wyślij nam go w komentarzu pod postem na fb. Niech tego dnia dumnie rozbrzmiewają dźwięki Polskości!

2020.11.06 Ślubowanie klas 1 (52)
  

Ślubowanie pierwszoklasistów

Piątek 6 listopada 2020 r. był wyjątkowo uroczysty dla uczniów klas pierwszych. Tego dnia zastali oni poprzez akt uroczystego ślubowania oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. 

 

Ze względu na obowiązujące przepisy epidemiologiczne, uroczystość miała skromniejszą oprawę niż w poprzednich latach, nie odbyła się na hali sportowej podczas tradycyjnego Święta Szkoły, lecz na auli bez udziału rodziców/opiekunów. Miała charakter bardziej kameralny, aczkolwiek podniosły. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maria Dyszer. Uczniowie zanim zostali przyjęci do grona uczniów przedstawili z zaangażowaniem program artystyczny. Następnie każda z obecnych klas pierwszych złożyła przysięgę na sztandar szkoły, po czym pan dyrektor Krzysztof Andryskowski dokonał uroczystego pasowania szablą oficerską. Podniosły charakter uroczystości podkreśliło odśpiewanie przez uczniów hymnów: państwowego oraz hymnu naszej szkoły. Uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów wsparcia od pana dyrektora, nie obyło się bez „niespodzianek”. Po przejściu do klas na uczniów czekały upominki przygotowane przez rodziców oraz Radę Rodziców.  

 /Wychowawcy klas I /