2024.04.11 Kaszebe Lebe (122)

Zwolnieni z teorii

Uczniowie klas 3 zostali zaproszeni przez starszych kolegów z ZSZiO w Kartuzach do aktywności w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Trzecioklasiści zwiedzali wystawę Kaszubskiego Muzeum, co było elementem projektu “Kaszëbë Lebe“, który ma na celu uświadomienie tego, co działo się na Kaszubach dawno temu. 📜 Kolejnym etapem działań były warsztaty w ramach projektu „Zapisane”, który opiera się głównie na słowach. Czyli tym, z czym w codziennym życiu ciągle się spotykamy. A wszystko po to, aby rozwijać umiejętności wysławiania się, efektywnej nauki i estetycznego pisania ✒️

2024-04-05_Dzień_Autyzmu_baner

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Zauważamy, rozumiemy, akceptujemy, wspieramy i mamy świadomość, że osoby autystyczne są wśród Nas. 🦋

Pamiętamy, że każdy z nas jest inny, wyjątkowy 💙

ekokreatywni-baner

EKO-Kreatywni

Jesteśmy grupą uczennic z klas 7 i 8. Problemy dotyczące zanieczyszczenia środowiska i wpływu tych zmian na stan naszego zdrowia zdecydował na zainteresowanie się konkursem „Eko kreatywni”. Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy w Sierakowicach. Jego celem było zaangażowanie młodych ludzi do poszerzania swojej wiedzy na temat OZE oraz dzielenia się tą wiedzą z innymi. W ramach realizacji zadań konkursowych przeprowadziliśmy wiele rozmów, spotkań m.in z dyrekcją naszej szkoły, przedszkola „Wiatraczek”, z pracownikami UG, z rodzicami i nauczycielami. Zdobywałyśmy wiedzę na temat OZE, jak działają te instalacje oraz jakie są korzyści z ich stosowania, jak pozyskiwać środki na ich instalację. Jednym z wykonanych przez nas zadań było napisanie artykułu, który ukazał się na portalach internetowych i w lokalnej prasie w „Wiadomościach Sierakowickich”. Przygotowałyśmy również plakaty oraz ulotki, które rozdawałyśmy rodzicom i uczniom naszej szkoły podczas wywiadówek. Efektem tych działań było spotkanie z władzami naszej gminy, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i Zielonej Szkoły w Staniszewie. Pokazaliśmy przygotowaną przez nas prezentację na temat OZE oraz zaprezentowałyśmy nagrane scenki filmowe.

Milena Laska, Amelia Miotk, Agnieszka Kaspruk,
Ula Kotłowska, Zuzanna Pobłocka, Zuzanna Witke

2024.03.27 Zapisane (12)

Zapisane

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach:
Paulina Kwiatkowska, Kornelia Salewska, Dominika Garska, Nikola Kotłowska przeprowadziły warsztaty w klasach czwartych. Zajęcia odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii i realizowanego projektu społecznego “Zapisane”.

Dziękujemy ❤️za interesujące warsztaty, które były dla nas inspiracją do zmian w zakresie pisma i pracy nad nim 👍

2024.02.29 Konkurs Biblijny (3)

Konkurs Biblijny

Tydzień temu w I LO im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie odbył się etap powiatowy XV Konkursu Biblijnego Diecezji Pelplińskiej pt. “Wyjście Izraelitów z Egiptu”.
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Lena Domaszk z kl. Vd, Andrzej Kaspruk z kl. V c Tomasz Kostuch z kl. VI b oraz Zuzanna Cyman z kl. 7b . Na wyniki czekamy w dniu 11 marca br. GRATULUJEMY zaangażowania i udziału👏😀❤️
2023.03.01 3c w Zielonej Szkole w Staniszewi (24)

Zielona szkoła w Staniszewie

Uczniowie klasy 3b z przyrodą za pan brat podczas 3 dniowej wyprawy do Zielonej Szkoły w Staniszewie 🦎🐸🐞🪲🐝🐜🐛🦋 🌍 Dziękujemy za wspaniałe warsztaty i wyprawy 🥰 radość z bycia razem 😁

2024.02.27 W zakladzie pracy (2)

Z wizytą w zakładzie pracy 👍🦊

2024.02.27 Młodzi mają głos (4)

Młodzi mają głos

W Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu ,,Młodzi mają głos’’. Czego dotyczyło?
W poniedziałek 19 lutego o godzinie 15.00 w SP 2 zebrali się uczniowie z pięciu szkół podstawowych z gminy Sierakowice. Po przywitaniu uczestników spotkania, pan Tomasz Ziemann oraz pani Eliza Piotrowska przedstawili główne założenia projektu.
W trakcie spotkania odbyły się warsztaty dziennikarskie podczas których dowiedzieliśmy się, na czym polega praca dziennikarza oraz nauczyliśmy się pisać artykuł. Dziennikarka Expressu Kaszubskiego – pani Magdalena Dzienisz opowiedziała nam o swojej pracy, o obowiązkach dziennikarza i wymogach, jakie musi spełniać na tym stanowisku.
Przed nami kolejne ciekawe spotkania, o naszych dalszych działaniach będziemy informować Was na bieżąco.
Artykuł autorstwa grupy ze Szkoły Podstawowej w Lisich Jamach
2024.02.26 Zwody w piłce ręcznej (2)

Zawody piłki ręcznej dziewcząt

22 lutego w naszej szkole odbyły się zawody piłki ręcznej dziewcząt klas 7-8. Klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuchlinie
IV miejsce -Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej
V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Rodzimych Bohaterów II Wojny Światowej w Załakowie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. ks. Bernarda Sychty w Puzdrowie,
7 miejsce exaequo – Szkoła Podstawowa w Mojuszu i Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach oraz Szkoła Podstawowa w Gowidlinie