2021.06.18 Piknik absolwentów (70)
  

Piknik Absolwentów 2021

Piknik Absolwentów 2021 za nami.
Atmosferę dzisiejszego dnia (17 czerwca 2021 r.) najlepiej oddają zdjęcia, a było co fotografować…

Atrakcji co niemiara:
😉piękna pogoda,
😉grill,
😉słodki stół (lody i wata cukrowa też!),
😉fotobudka,
😉przeciąganie liny,
😉spontaniczny taniec i mecz…
Dziękujemy za fantastycznie spędzony czas i zapraszamy do fotogalerii. Niebawem też zaprezentujemy film z tego wydarzenia.

Uczniowie klasy 8a i 8b

2021.06.14 Odkrywamy!
  

Odkrywamy!

OBSERWUJEMY!

ODKRYWAMY!

DOŚWIADCZAMY!

Czyli klasa 2a w akcji 🙂

/Opracowała: Hanna Leszczyńska/

2021.06.13 Zawody wędkarskie (6)
  

Zawody wędkarskie

Dnia 13 czerwca 2021 roku nad jeziorem Świniewo w Sierakowicach zgromadziło się ponad 60-ciu sympatyków wędkarstwa – rodziców, opiekunów, no i przede wszystkim zawodników. Spotkanie braci wędkarskiej związane było z odbywającymi się, w ramach realizowanego przez TPU HORYZONT, projektu pn. „Z rowerem i wędką za pan brat”. Moczykije reprezentowali wiele szkół, jak również przedszkoli, z terenu Gminy Sierakowice, a nawet i gmin ościennych. Po trwającej półtorej godziny walce z silnym wiatrem oraz kapryśnymi rybami, które nie chciały „zagryzać”, udało się wyłonić zwycięzców wędkarskich zmagań.
I miejsce zajęła uczennica klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach – Andżelika Wolska z wynikiem 790pkt.

Tuż za nią uplasował się Ignacy Klejna, reprezentant grupy Misiów z Przedszkola Samorządowego w Sierakowicach, uzyskując 470pkt.

Trzecie miejsce przypadło uczniowi klasy 4d – Dawidowi Damaszkowi – również ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach.

Kolejne miejsca zajęli:
4) Karolina Wilszewska kl. 6a SP 2 Sierakowice (370 pkt.)
5) Małgorzata Wolska kl. 1a SP 1 Sierakowice (325 pkt.)
6) Antoni Jaroszyk kl. 4 SP Mojusz (310 pkt.)
7) Olaf Baske kl. 4b SP Goręczyno (275 pkt.)
8) Nikodem Brzeski kl. 4 SP Łyśniewo (255 pkt.)
9) Adam Strzelecki kl. 2c SP 1 Sierakowice (85 pkt.)
10) Dawid Strzelecki kl. 2c SP 1 Sierakowice (75 pkt.)

Dzisiejsze Zawody Wędkarskie odbyły się już po raz XVII-sty i są organizowane corocznie z okazji Dnia Dziecka, dlatego też każdy uczestnik otrzymał pamiątki i nagrody. Tradycyjnie imprezę kończy wspólne ognisko i pieczone kiełbaski.

To przedsięwzięcie nie mogłoby trwać, gdyby nie nasi sponsorzy, którym SERDECZNIE DZIĘKUJĘMY!!! A są to:

– Gmina Sierakowice
– sklep wędkarski “Żako” – Małgorzata Brzeska
– Drutex Malek – Ludwik Malek
– Piekarnia – Cukiernia PIOTR STENCEL
oraz gospodarz wody – Kazimierz Strzelecki.

/Rajmund Spręga/

2021.06.09 Góra Grosza (2)
  

Góra Grosza – podsumowanie

Dzięki Wam, drodzy uczniowie, udało nam się przekazać Towarzystwu Nasz Dom niebagatelną sumę 2910,75 zł. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ w tak trudnych czasach wielu z Was przyłączyło się do akcji „Góra Grosza” i okazało życzliwość, szczodrość i dobroć, dlatego jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, co znaczy wzajemna pomoc. Zebrana przez Was wielka „Góra Grosza” pomoże dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla niektórych będzie to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje, dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie dla wychowanków, którzy stoją na progu do samodzielności.

W „Górze Grosza” każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Łącznie przynieśliście 102 237 sztuk monet! Najwięcej z naszej szkoły uzbierali: Dawid Mrozewski z klasy 5b, Maja Wenta z klasy 6b oraz Zuzannna Ramczyk z 7c.

Dziękujemy za pomoc uczniom klasy 6b za posegregowanie, zliczenie, ważenie monet oraz wypełnianie rachunków. Dziękujemy panu Romanowi Grubie, panu Mirosławowi Bławatowi za przewiezienie ciężkich kartonów z monetami do Urzędu Pocztowego, które ważyły łącznie ponad 200 kg! Dziękujemy również paniom, które dostarczyły puste kartony (potrzebne były aż 24 sztuki).

Z całego serca dziękujemy uczniom za każdy przekazany przez Was grosik.  ❤️️

Szkolni organizatorzy: Ewelina Cierocka, Marzena Garska – Bonicka i Małgorzata Kostuch

 

2021.06.09 Mali wolontariusze na warsztatch kulinarnych (7)
  

Mali wolontariusze na warsztatach kulinarnych

Mali wolontariusze z naszej szkoły otrzymali zaproszenie od przyjaciół  ORW w Szklanej na niesamowite warsztaty kulinarne.  Podczas zajęć w Akademii Małego Smakosza poznali najważniejsze nawyki żywieniowe. Zadanie – samodzielnie wykonanie kotleta de volaille i wiosennej surówki – było bardzo przyjemnym i smacznym doświadczeniem połączenia zdobytej wiedzy z praktycznym działaniem 😊 Bardzo dziękujemy 😊

/Anna Bendzmer/

2021.06.08 Egzamin na kartę rowerową cz (9)
  

Egzamin na kartę rowerową

W dniu 8 czerwca 81 uczniów z klas czwartych naszej szkoły zdało egzamin na kartę rowerową.

Egzamin nadzorowali policjanci z wydziału drogowego w Kartuzach – pan sierżant sztabowy Robert Sychta oraz aspirant Daniel Kotłowski.  Składamy im serdeczne podziękowania za sprawne przeprowadzenie i sympatyczny nastrój. Wszystkim uczniom, którzy zdali na kartę rowerową gratulujemy.

/Anna Piasecka – koordynator kursu/

2021.06.01 Dzień Dziecka (16)
  

Dzień dziecka

W tak cudownym dniu jakim jest Dzień Dziecka nie mogło zabraknąć w naszej szkole atrakcji dla uczniów, a była ich cała masa. Były dmuchańce, które zapewniły dobrą zabawę, kolejki ustawiały się do fotobudki z dużą ilością gadżetów. Uczennice klas 8 miały pełne ręce pracy podczas malowania twarzy i modelowania balonów. Każda klasa zrobiła sobie piknik z grami planszowymi i przysmakami. Wiele uśmiechu sprawiły również gigantyczne bańki mydlane. To był naprawdę fajny dzień.

Klasa IVB świętowała Dzień Dziecka organizując seans filmowy. Dzieci specjalnie na tę okazję przyniosły słone smakołyki oraz ulubione napoje. W trakcie seansu panowała cisza i zainteresowanie fabułą filmu. W sali poczuli się jak w prawdziwym kinie!
Dodatkową atrakcją były dmuchańce w hali sportowej.

2021.05.26 Dzień Matki (23)
  

Dzień Matki

Drogie Mamy w dniu waszego święta przyjmijcie od nas najlepsze życzenia! Kochamy Was!

2021.05.20 Pisanie piórem
  

Tydzień w Magicznej Klasie

Niezwykłe rzeczy działy się w klasie 2a. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która przybliży nieco magię integracji, nabywania umiejętności pisania prawdziwym piórem i wiele, wiele innych. 

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)
2021.05.23 Pola nadzei
  

Pola nadziei

23 maja 2021 r. nasi wolontariusze: Zosia Mielewczyk, Nikola Damaszk, Julia Plaga, Wiktoria Bendzmer, Hubert Bruniecki, Zosia Bruniecka, Filip Bolda, Filip Massowa, Ola Massowa, kwestowali w parafii św. Marcina w Sierakowicach na rzecz dokończenia budowy Kartuskiego Hospicjum. Podczas zbiórki zebrali 8 798,78 zł. Dziękujemy za życzliwość, wsparcie i przekazane datki.

💛💛💛