wywiadowka-online
  

Grudniowe spotkanie z rodzicami – zdalnie w Teams

Informujemy, że 16.12.2020 r. odbędzie się zdalne spotkanie wychowawców z rodzicami, które będzie możliwe dzięki aplikacji Teams.

Spotkanie odbędzie się zgodnie z opublikowanym wcześniej harmonogramem.

Jak dołączyć do spotkania? Logowanie w dzienniku elektronicznym, następnie uruchomienie spotkania przez przeglądarkę i oczekiwanie na wychowawcę. To naprawdę proste. Jednak, aby nie było obaw, czy się powiedzie, zamieszczamy krótką instrukcję w sześciu krokach.

Pobierz (PDF, 515KB)

opieka_swiateczna_2020
  

Szkoła w okresie świątecznym

Drodzy rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych, jeżeli w czasie przerwy świątecznej nie macie możliwości zapewnienia opieki swoim dzieciom, to szkoła taką opiekę może zapewnić w dniach: 23, 28, 29, 30 i 31 grudnia 2020 r. Prosimy o podjęcie decyzji odnośnie opieki świątecznej do dnia 4.12.2020 r., wypełnienie załączonej poniżej deklaracji i przekazanie jej wychowawcy swojego dziecka.

Pobierz (PDF, 312KB)

wywiadowka-online
  

Spotkanie z rodzicami – zdalnie w Teams

Informujemy, że 12.11.2020 r. odbędzie się zdalne spotkanie wychowawców z rodzicami, które będzie możliwe dzięki aplikacji Teams.

Spotkanie odbędzie się zgodnie z opublikowanym wcześniej harmonogramem.

Jak dołączyć do spotkania? Logowanie w dzienniku elektronicznym, następnie uruchomienie spotkania przez przeglądarkę i oczekiwanie na wychowawcę. To naprawdę proste. Jednak, aby nie było obaw, czy się powiedzie, zamieszczamy krótką instrukcję w sześciu krokach.

Pobierz (PDF, 515KB)

Spotkanie z rodzicami (1)
  

Spotkanie z rodzicami – zmiana terminu

Szanowni Rodzice, w związku z obecną sytuacją przekładamy spotkanie wychowawców z rodzicami z dnia 29.10.2020 r. na dzień 12.11 2020 r. O tym, w jakiej formie się ono odbędzie, poinformujemy Państwa wkrótce, ponieważ jest to uzależnione od trybu pracy szkoły w proponowanym terminie.

Spotkanie z rodzicami
  

Spotkania z rodzicami

16 września 2020 r. (środa) odbędą się spotkania z rodzicami uczniów: 

 • klas 0 – 1 o godzinie 16:30 w auli szkolnej (omówienie dostępu do dziennika elektronicznego), a potem spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych,
 • klas 2, 3 o godzinie 17:00 w salach lekcyjnych,
 • klas 4 o godzinie 17:00 w auli (omówienie zasad prowadzenia zajęć wychowania do życia w rodzinie), a potem z wychowawcami w salach lekcyjnych,
 • klas 5, 6, 7 i 8  o godzinie 17:30 w salach lekcyjnych. 

Wykaz sal oraz nazwiska wychowawców znajdziecie Państwo tutaj.

spotkanie_rodzice_0
  

Spotkanie dla rodziców uczniów z oddziałów przedszkolnych

Zapraszamy na spotkanie dla rodziców uczniów oddziałów przedszkolnych, na którym omówimy najważniejsze zasady związane z funkcjonowaniem nowych uczniów w naszej szkole w roku szkolnym 2020/2021.

Spotkanie odbędzie się dnia 26.08.2020 r. o godz. 18:00 w hali sportowej.

Ważne zasady dotyczące spotkania:

 • Na spotkanie może przyjść tylko jeden z rodziców (opiekunów prawnych).
 • Wymagane jest zakrycie nosa i ust oraz dezynfekcja dłoni przy wejściu do szkoły.
2a
  

Z życia 2a

Podczas Majówki powstał niezwykły filmik pokazujący w ujęciach obiektywów dzieciaków i rodziców z klasy 2 a, jak piękna jest nasza Polska. Zapraszam do obejrzenia wzruszającej prezentacji, która będzie nam przypominać wspaniałe chwile z bycia razem tu i teraz. Autorką filmiku jest pani Elwira Cyman, mama Dawida i Krystiana.😍
Pozdrawiam uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej Szkoły cytując klasyka “Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija”.

Nasi uczniowie na portalu “Freinet- Grupa Gdańska

2019.12.18 Warszaty świąteczne 1a (22)
  

Świąteczny czas

Grudniowy czas w naszej szkole, to nie tylko “typowe” lekcje ale także przeżywanie adwentu w którym przygotowujemy się do obchodów Bożego Narodzenia. Warsztaty: ozdób świątecznych, pieczenia i dekorowania pierniczków, kolędowania oraz wiele wiele innych atrakcji wypełniają czas naszym uczniom, którzy poznają tradycje  świąteczne ale przede wszystkim spędzają czas RAZEM, współpracując i budując relacje klasowe. Dziękujemy wszystkim (rodzicom, ciociom, wujkom etc.), którzy tak aktywnie włączyli się w te działania.

Umilając czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia 16 grudnia w klasie I a odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierniczków.

Dzieci tego dnia poznały tajniki wypiekania pierników. Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Rodzice wspólnie ugniatali ciasto, po czym dzieci pod okiem rodziców wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Podczas pieczenia ciastek w szkolnej kuchni towarzyszyły nam kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Po ostygnięciu pierniczków nastąpiło dekorowanie wypieków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Wspólne przygotowanie ciasteczek bardzo się podobało dzieciom i rodzicom. A po całej szkole unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

W klasie 2a świąteczny czas. Warsztaty mikołajkowe poprowadziły Mamy-Elfy. Dekorowanie pierniczków, nauka piosenki o Mikołaju, zadania matematyczno-ortograficzne, układanie puzzli, a także bieg w Mikołajowej skarpecie wypełniły nam dzisiejsze spotkanie. Na koniec kolędowe kalambury i …… oczywiście prezenty od Mikołaja. Życzymy wszystkim wspaniałych Mikołajek ?

Uczniowie naszej klasy w adwentowym czasie bardzo aktywnie pracowali. W poniedziałek 8 grudnia odbyły się u nas warsztaty mydlarsko – piernikowe. W środę do szkoły przybyli rodzice wraz uczniami, aby wspólnie udekorować upieczone pierniki oraz wykonać świąteczny stroik. Wspólne działanie to jest to co lubimy najbardziej.

/uczniowie klasy II b/

11 grudnia w klasie 3b odbyły się zajęcia otwarte. Lekcja miała charakter warsztatów, podczas których świetnie się bawiliśmy, projektując i wykonując  razem z mamami (i ciocią) kartki świąteczne.

Klasa III C podczas szycia filcowych bombek, ozdobionych kolorowymi guzikami. Dziękujemy za pomoc.

2019.11.15 mpotęga ankieta (1)
  

Poszukiwacze matematyki w recyklingu

Liderzy projektu ,, Poszukiwacze matematyki w recyklingu” (w ramach programu ,,mPotęga”) przygotowali i przeprowadzili wśród społeczności szkolnej ankietę na temat ilości odpadów w gospodarstwie domowym, ich segregacji i recyklingu. Uczniowie wraz z nauczycielami, przy współudziale i pomocy mieszkańców, pragną zwrócić uwagę na problemy związane z gospodarką odpadami w naszej miejscowości. Zachęcają do zmniejszenia ilości odpadów z gospodarstw domowych poprzez ich segregację i powtórne wykorzystanie.

Po opracowaniu i przeanalizowaniu wyników uczniowie dowiedzieli się, że:

 • 92,3% ankietowanych gospodarstw domowych segreguje odpady, przy czym 90,2 % gospodarstw domowych segreguje odpady regularnie,
 • 76,3% ankietowanych gospodarstw odpowiedziało, iż wytworzone odpady po segregacji usuwane są przez wyspecjalizowaną firmę. Niestety, 9,2 % odpowiedziało, iż wytworzone odpady bez segregacji usuwane są przez wyspecjalizowaną firmę, 9,2 %- usuwane we własnym zakresie po segregacji; 2,4 % – usuwane we własnym zakresie bez segregacji: 2,9 % – likwidowane przez spalanie.
 • średnio tygodniowo na jedno gospodarstwo domowe przypada
  – 27 opakowań plastikowych,
  – 6 opakowań szklanych,
  – 5 opakowań metalowych,
  – 3 baterie,
  – ok. 2 kg makulatury.
 • najwięcej w gospodarstwie domowym gromadzi się tworzyw sztucznych i odpadów organicznych,
 • na pytanie: ,, Czy uważają Państwo, że odpady są obecnie źródłem zagrożenia dla zdrowia Państwa rodziny?”
  -76 % ankietowanych gospodarstw uważa, że tak,
  -24 % – odpowiedziało, że nie.

Z roku na rok wyrzucamy coraz więcej odpadów. Śmieci są wszędzie, a największymi ich producentami jesteśmy my sami. Każdy odpad, który produkujemy wpływa na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Gdybyśmy pozostawili odpady same sobie, rozkładałyby się nawet tysiące lat.

/opiekunowie/