Razem-na-swieta-2020
  

Razem na Święta

Również w tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Razem na Święta”, promowanej przez Ministra Edukacji Narodowej. Oto dwa działania, którymi nasi uczniowie wpisali się w tę akcję, niosąc jednocześnie pomoc potrzebującym.

17 grudnia 2020 r. przekazaliśmy podopiecznym Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku artykuły, które dla Nich zbieraliśmy w ramach akcji świątecznej organizowanej w naszej szkole.

Mimo trudnego czasu, w którym aktualnie żyjemy udało nam się zgromadzić pokaźną ilość niezbędnych produktów, które bardzo ucieszyły obdarowanych.

Z całego serca chcemy podziękować WSZYSTKIM darczyńcom za szczególną wrażliwość, otwartość i bezinteresowną chęć i rzeczywistą gotowość pomocy.

DZIĘKUJEMY, ŻE ZAWSZE MOŻEMY NA WAS LICZYĆ!

Wiesława Płotka – koordynator akcji

Uczniowie naszej szkoły utrzymali coroczny zwyczaj pisania i wysyłania kartek oraz listów świątecznych do podopiecznych z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. Z ogromnym zaangażowaniem i odkrywczą kreatywnością wykonali piękne kartki, listy i ozdoby bożonarodzeniowe, które wywołały radość w sercu i uśmiech na twarzach naszych Przyjaciół. Cieszymy się, że w ten sposób możemy być razem z Wam

Anna Bendzmer – koordynatorka akcji

SKW
  

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu “dwójki” wspominają przedsięwzięcia, w które angażowali się jakiś czas temu, ale też te działania z bieżącego roku szkolnego, realizowane podczas czasu pandemii i nauczania zdalnego.

Zapraszamy do fotogalerii i DZIĘKUJEMY, że byliście z nami. ❤️

2020.09.18 Zbiórka nakrętek (1)
  

Zebraliśmy 1,5 tony nakrętek!

18 września 2020 r. zakończyła się w SP2 Sierakowice 13. edycja zbiórki nakrętek. Przekazaliśmy do Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Szklanej ponad 1,5 tony. Brawo MY!👍
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i promują postawy ekologiczne.
Obiecujemy, że kolejna zbiórka już wiosną 2021 r. 💚

/Organizatorzy/

Marcela-1
  

#kartkadlamedyka

Klasa 2 a włączyła się w ogólnopolską edukacyjną akcję #kartkadlamedyka, która polegała na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Prace dzieci są nie tylko podziękowaniem dla wszystkich Medyków za ich trudną pracę, ale też wyrazem szacunku i wdzięczności. DZIĘKUJEMY!

2020.03.11 Z wizytą w schronisku (1)
  

Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kościerzynie

W tym roku szkolnym uczniowie wybranych klas I – III  wraz z wychowawczyniami, przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą,, lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z 3 modułów, gdzie w II module pod hasłem „ Zwierzęce lekturki spod chmurki” jednym z zadań było zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska. W naszej szkole ruszyliśmy ze zbiórką darów, do której włączyli się wszyscy uczniowie klas 0-III. Udało nam się zebrać dla podopiecznych schroniska – koce, ręczniki papierowe i bawełniane oraz zapas karmy. Przedstawiciele klas I-III pojechali z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kościerzynie i przekazali zabrane dary. Podczas pobytu pracownicy oprowadzili nas po schronisku. Uczniowie mieli okazję poznać przebywające tam pieski. Dzieci poznały warunki w jakich żyją opuszczone zwierzęta.

Wizyta ta była niecodzienną lekcją wrażliwości i znajomości potrzeb naszych czworonożnych przyjaciół.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele psiaków.

 Organizatorzy akcji: Elżbieta Ragan, Anna Bendzmer, Bożena Mielewczyk

2020.01.29 Ferie wolontariusza (5)
  

Sport to zdrowie

Wolontariusze z naszej szkoły w czasie ferii odwiedzili Przyjaciół z Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego w Szklanej. Ten wyjątkowy dzień upłynął nam pod hasłem,, Sport to zdrowie!” Stworzyliśmy gigantyczną grę planszową- skakaliśmy i ćwiczyliśmy, przemycając jednocześnie dużą dawkę ciekawostek o świecie. Dziękujemy za wspólny  aktywny czas, którego  nigdy dość  w tak wyjątkowym zespole i przyjaznym miejscu.

2020 WOŚP część 2 (103)
  

28. Finał WOŚP

28. Finał WOŚP za nami, jednak emocje wciąż gorące. Warto przypomnieć, że po raz kolejny w SP2 Sierakowice funkcjonował SZTAB WOŚP, który przygotował, jak co roku szereg atrakcji na orkiestrowe święto, w tym roku był to dzień 12 stycznia 2020 r.

Ale od początku… Sztab to przede wszystkim wolontariusze, którzy byli siłą tego finału. 50 młodych, pełnych zapału i energii wolontariuszy od wczesnych godzin rannych kwestowało na terenie gminy na  rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Warto zaznaczyć, że w naszym sztabie byli wolontariusze z SP w Gowidlinie, SP w Kamienicy Królewskiej, SP w Łyśniewie, SP w Tuchlinie , Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowiacach, ZSP w Sierakowicach i Branżowej Szkoły I stopnia w Sierakowicach oraz my, czyli SP 2 Sierakowice. O godzinie 13:30 rozpoczął się program artystyczno- sportowy  z mnóstwem atrakcji, licytacji, pokazów i występów dla małych i dużych. Emocje sięgały zenitu i nie da się tego opowiedzieć. Zapraszamy zatem do fotorelacji z tego wydarzenia.

Efekt zbiórki to 47 606,53  MEGA KWOTA, która zasiliła konto Fundacji WOŚP. Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie, pomoc, zaangażowanie, obecność wszystkim, którzy byli z nami podczas 28. FINAŁU WOŚP. Do zobaczenia za rok.

/organizatorzy/

poczta marzycielska (19)
  

Piszemy listy do podopiecznych ORW w Szklanej

Grudniowe dni w naszej szkole upływały w atmosferze świątecznych przygotowań, rozmów, warsztatów… nie mogło zabraknąć także listów.
Tak jak w ubiegłym roku, uczniowie naszej szkoły własnoręcznie wykonali kartki, ozdoby świąteczne oraz napisali listy, które w poniedziałkowy poranek zostały odebrane przez zaufanego kuriera i dostarczone przyjaciołom z ORW w Szklanej. Radości było wiele ?  Na odpowiedź nie czekaliśmy długo, już po kilku dniach dotarły do nas listy od dzieci z ORW. Bardzo dziękujemy zarówno naszym uczniom i ich wychowawcom, jak i wychowankom oraz terapeutom z ORW w Szklanej za zaangażowanie w akcję.

/ORGANIZATORZY/

2019.12.16 U Seniorów Gminy (4)
  

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego we współpracy GOPS w Sierakowicach odwiedzili seniorów z gminy Sierakowice. 16 grudnia 2019 r. wolontariusze z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach odwiedzili seniorów z gminy Sierakowice. Zaprezentowali program artystyczny pt.: „Świąteczny czas – radosny czas”, recytowali wiersze, grali kolędy na fletach i śpiewali pastorałki. Tym miłym akcentem sprawili ogromną radość seniorom.

Dzieciom bardzo podobały się międzypokoleniowe kontakty i chętnie słuchali opowiadań seniorów, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami. Wiele radości sprawia seniorom własnoręcznie wykonana kartka świąteczna oraz upominki przygotowane przez GOPS Sierakowice. Uczennica Nikola pisze: „Bardzo mi się podobały te spotkania, wszyscy byliśmy poruszeni… my i seniorzy. Dobrze, że mogliśmy sprawić im tyle radości.”

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.

Dziękujemy.

2019.10.24 Pola nadziei – sadzenie żonkili (9)
  

Zuchy w akcji

Zuchy z 2 gromady „Podniebne Ptaki” z Sierakowic wraz z druhną Żanetą i druhną Aleksandrą ochoczo zabrały się za przygotowanie poletka żonkili przed naszą szkołą, włączając się w coroczną akcję „Pola Nadziei” koordynowaną na wiosnę przez naszą panią pedagog i wolontariuszy z klas starszych. Posadzone żonkile niech zimują na zdrowie, a wiosną staną się symbolem na nowe życie – odrodzenie. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

Dziękujemy zuchom za zaangażowanie i pracę zespołową w miłym towarzystwie. CZUWAJ!

/dh Aleksandra Pranczk
dh Żaneta Jankowska/