2021.06.09 Góra Grosza (2)
  

Góra Grosza – podsumowanie

Dzięki Wam, drodzy uczniowie, udało nam się przekazać Towarzystwu Nasz Dom niebagatelną sumę 2910,75 zł. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ w tak trudnych czasach wielu z Was przyłączyło się do akcji „Góra Grosza” i okazało życzliwość, szczodrość i dobroć, dlatego jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, co znaczy wzajemna pomoc. Zebrana przez Was wielka „Góra Grosza” pomoże dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla niektórych będzie to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje, dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie dla wychowanków, którzy stoją na progu do samodzielności.

W „Górze Grosza” każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Łącznie przynieśliście 102 237 sztuk monet! Najwięcej z naszej szkoły uzbierali: Dawid Mrozewski z klasy 5b, Maja Wenta z klasy 6b oraz Zuzannna Ramczyk z 7c.

Dziękujemy za pomoc uczniom klasy 6b za posegregowanie, zliczenie, ważenie monet oraz wypełnianie rachunków. Dziękujemy panu Romanowi Grubie, panu Mirosławowi Bławatowi za przewiezienie ciężkich kartonów z monetami do Urzędu Pocztowego, które ważyły łącznie ponad 200 kg! Dziękujemy również paniom, które dostarczyły puste kartony (potrzebne były aż 24 sztuki).

Z całego serca dziękujemy uczniom za każdy przekazany przez Was grosik.  ❤️️

Szkolni organizatorzy: Ewelina Cierocka, Marzena Garska – Bonicka i Małgorzata Kostuch

 

2021.06.09 Mali wolontariusze na warsztatch kulinarnych (7)
  

Mali wolontariusze na warsztatach kulinarnych

Mali wolontariusze z naszej szkoły otrzymali zaproszenie od przyjaciół  ORW w Szklanej na niesamowite warsztaty kulinarne.  Podczas zajęć w Akademii Małego Smakosza poznali najważniejsze nawyki żywieniowe. Zadanie – samodzielnie wykonanie kotleta de volaille i wiosennej surówki – było bardzo przyjemnym i smacznym doświadczeniem połączenia zdobytej wiedzy z praktycznym działaniem 😊 Bardzo dziękujemy 😊

/Anna Bendzmer/

2021.05.23 Pola nadzei
  

Pola nadziei

23 maja 2021 r. nasi wolontariusze: Zosia Mielewczyk, Nikola Damaszk, Julia Plaga, Wiktoria Bendzmer, Hubert Bruniecki, Zosia Bruniecka, Filip Bolda, Filip Massowa, Ola Massowa, kwestowali w parafii św. Marcina w Sierakowicach na rzecz dokończenia budowy Kartuskiego Hospicjum. Podczas zbiórki zebrali 8 798,78 zł. Dziękujemy za życzliwość, wsparcie i przekazane datki.

💛💛💛

19_fb_cover_grupa_29final
  

29. Finał WOŚP

Tegoroczny 29. Finał WOŚP za nami. Pomimo panujących trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zorganizować zbiórkę na szczytny cel. W tym roku zbieraliśmy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Sztab 29. Finału WOŚP, który mieścił się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowice zebrał 36 367,29 zł. BRAWO MY!

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali swoimi datkami 29. WOŚP i zaangażowali się w jego organizację.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom kwestującym na terenie Gminy Sierakowice oraz ich opiekunom. JESTEŚCIE WIELCY!

Już dziś zapraszamy na jubileuszowy 30. Finał WOŚP.

 

/Sztab WOŚP SP2/

Razem-na-swieta-2020
  

Razem na Święta

Również w tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Razem na Święta”, promowanej przez Ministra Edukacji Narodowej. Oto dwa działania, którymi nasi uczniowie wpisali się w tę akcję, niosąc jednocześnie pomoc potrzebującym.

17 grudnia 2020 r. przekazaliśmy podopiecznym Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku artykuły, które dla Nich zbieraliśmy w ramach akcji świątecznej organizowanej w naszej szkole.

Mimo trudnego czasu, w którym aktualnie żyjemy udało nam się zgromadzić pokaźną ilość niezbędnych produktów, które bardzo ucieszyły obdarowanych.

Z całego serca chcemy podziękować WSZYSTKIM darczyńcom za szczególną wrażliwość, otwartość i bezinteresowną chęć i rzeczywistą gotowość pomocy.

DZIĘKUJEMY, ŻE ZAWSZE MOŻEMY NA WAS LICZYĆ!

Wiesława Płotka – koordynator akcji

Uczniowie naszej szkoły utrzymali coroczny zwyczaj pisania i wysyłania kartek oraz listów świątecznych do podopiecznych z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. Z ogromnym zaangażowaniem i odkrywczą kreatywnością wykonali piękne kartki, listy i ozdoby bożonarodzeniowe, które wywołały radość w sercu i uśmiech na twarzach naszych Przyjaciół. Cieszymy się, że w ten sposób możemy być razem z Wam

Anna Bendzmer – koordynatorka akcji

SKW
  

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu “dwójki” wspominają przedsięwzięcia, w które angażowali się jakiś czas temu, ale też te działania z bieżącego roku szkolnego, realizowane podczas czasu pandemii i nauczania zdalnego.

Zapraszamy do fotogalerii i DZIĘKUJEMY, że byliście z nami. ❤️

2020.09.18 Zbiórka nakrętek (1)
  

Zebraliśmy 1,5 tony nakrętek!

18 września 2020 r. zakończyła się w SP2 Sierakowice 13. edycja zbiórki nakrętek. Przekazaliśmy do Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Szklanej ponad 1,5 tony. Brawo MY!👍
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i promują postawy ekologiczne.
Obiecujemy, że kolejna zbiórka już wiosną 2021 r. 💚

/Organizatorzy/

Marcela-1
  

#kartkadlamedyka

Klasa 2 a włączyła się w ogólnopolską edukacyjną akcję #kartkadlamedyka, która polegała na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Prace dzieci są nie tylko podziękowaniem dla wszystkich Medyków za ich trudną pracę, ale też wyrazem szacunku i wdzięczności. DZIĘKUJEMY!

2020.03.11 Z wizytą w schronisku (1)
  

Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kościerzynie

W tym roku szkolnym uczniowie wybranych klas I – III  wraz z wychowawczyniami, przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą,, lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z 3 modułów, gdzie w II module pod hasłem „ Zwierzęce lekturki spod chmurki” jednym z zadań było zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska. W naszej szkole ruszyliśmy ze zbiórką darów, do której włączyli się wszyscy uczniowie klas 0-III. Udało nam się zebrać dla podopiecznych schroniska – koce, ręczniki papierowe i bawełniane oraz zapas karmy. Przedstawiciele klas I-III pojechali z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kościerzynie i przekazali zabrane dary. Podczas pobytu pracownicy oprowadzili nas po schronisku. Uczniowie mieli okazję poznać przebywające tam pieski. Dzieci poznały warunki w jakich żyją opuszczone zwierzęta.

Wizyta ta była niecodzienną lekcją wrażliwości i znajomości potrzeb naszych czworonożnych przyjaciół.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia schroniska. Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W schronisku na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele psiaków.

 Organizatorzy akcji: Elżbieta Ragan, Anna Bendzmer, Bożena Mielewczyk

2020.01.29 Ferie wolontariusza (5)
  

Sport to zdrowie

Wolontariusze z naszej szkoły w czasie ferii odwiedzili Przyjaciół z Ośrodka Rewalidacyjno Wychowawczego w Szklanej. Ten wyjątkowy dzień upłynął nam pod hasłem,, Sport to zdrowie!” Stworzyliśmy gigantyczną grę planszową- skakaliśmy i ćwiczyliśmy, przemycając jednocześnie dużą dawkę ciekawostek o świecie. Dziękujemy za wspólny  aktywny czas, którego  nigdy dość  w tak wyjątkowym zespole i przyjaznym miejscu.