Bal andrzejkowy

Dnia 27.11.2018 w naszej szkole odbył się wyczekiwany bal andrzejkowy. Trwał 2 godziny – od 15:30 do 17:30 i był  jedynie dla klas 4 i 5. Bawiliśmy się w stołówce szkolnej.  Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawę uświetniły przeboje disco polo,  jak też i muzyki współczesnej. Leciały naprawdę różne, bardzo fajne piosenki. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii.  Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, przygotowali różnorodne wróżby.  Na przykład można było zawiązać sobie oczy chustą i wskazać palcem swój zawód w przyszłości  lub wbić igłę w duże serce, co miało wskazać imię  drugiej połówki.  Dla uczniów przygotowany był też pyszny poczęstunek,  były różne przysmaki, np.: ciasteczka.  Stołówka przeobraziła się w pięknie ozdobioną salę balową. Było bardzo dużo ładnych dekoracji, na przykład na patyczkach były różne papierowe kapelusiki, maski oraz dziwne miny. Kolorowe baloniki i wstążki podobały się wszystkim. Bal andrzejkowy wyszedł świetnie i myślę, że za rok będzie równie udany. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Uczniowie zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

/Jagoda Jażdżewska z kl.VC
 w imieniu uczniów klas IV i V/