Zapraszamy do udziału w konkursie

• Termin
    23 kwietnia - 15 maja

Lubisz czytać? Uważasz, że bohaterowie lektur szkolnych to wartościowe postacie, przeżywające niezwykłe przygody? A może chciałbyś mieć wpływ na ich losy? Wyraź swoje zdanie. Przystąp do konkursu literacko – plastycznego pod tytułem „Lektury nie są nudne” 😊

Konkurs organizowany jest z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy corocznie 23 kwietnia.

Uczniowie klas I – III

Wykonaj pracę plastyczną stanowiącą ilustrację do dowolnej, wybranej przez Ciebie lektury szkolnej dla klas I – III. W pracy umieść tytuł lektury.

Uczniowie klas IV – VI

Napisz list, w którym opowiesz koleżance lub koledze o najciekawszej – Twoim zdaniem – lekturze szkolnej z zakresu lektur dla klas IV-VI. Zwróć uwagę na przesłanie utworu. Przekonaj adresata, dlaczego warto przeczytać tę książkę. Pamiętaj o wszystkich elementach listu.

Uczniowie klas VII – VIII

Napisz opowiadanie twórcze, stanowiące kontynuację przygód bohaterów wybranej lektury szkolnej. Zaprezentuj bohatera jako interesującą postać, która doświadczyła ciekawych i wartościowych przeżyć. Wybrana książka powinna dotyczyć zakresu lektur dla klas VII-VIII. Pamiętaj o wszystkich elementach opowiadania.

Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny poniżej.

Pobierz (PDF, 159KB)