Ładowanie Wydarzenia
 • To wydarzenie minęło.

Ta książka zrobiła na mnie wrażenie…

 • Termin
  18 marca 2020 - 15 kwietnia 2020

Drodzy uczniowie, w wyniku zaistniałej sytuacji i sporej ilości czasu wolnego, którym teraz dysponujecie, zwracamy się do Was z propozycją udziału w konkursie literackim. Jeśli przeczytałeś książkę, o której możesz powiedzieć, że to świetna pozycja beletrystyczna, napisz recenzję 🙂

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, pobudzanie wyobraźni oraz kreatywności, kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji, ale przede wszystkim poznanie Waszych upodobań czytelniczych.

REGULAMIN KONKURSU NA RECENZJĘ POD HASŁEM: „Ta książka zrobiła na mnie wrażenie…”.

 1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach ogłasza konkurs na recenzję książki. Hasło przewodnie konkursu w roku 2020 brzmi: „Ta książka zrobiła na mnie wrażenie…”.
 2. Praca powinna mieć minimum 1 stronę A4, czcionką 14, odstępy 1,5, w plikach doc, docx, odt, które należy przesyłać do 30 marca 2020 r. na adres mailowy biblioteka@sp2.sierakowice.pl
 3. Recenzja ma dotyczyć książki, która nie jest lekturą.
 4. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń naszej szkoły. Nadesłana recenzja musi mieć charakter autorski.
 5. Recenzja powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz zawierać informację o klasie.
 6. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu oraz w przypadku prac nagrodzonych z przekazaniem na rzecz organizatora praw autorskich do przysłanego tekstu, co oznacza zgodę na jego publikację na stronach internetowych. Przysyłając pracę, uczestniczka/uczestnik konkursu oświadcza, że nadesłany utwór jest jej/jego autorstwa.
 7. Oceniając nadesłane prace, jury weźmie pod uwagę ich oryginalność.
 8. Główną nagrodę w konkursie stanowią książki – nowości wydawnicze, które zostaną wskazane przez zwycięzców.
 9. Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 15 kwietnia. Zwycięzcy zostaną powiadomieni wcześniej i ustalona zostanie z nimi nagroda książkowa. Lista nagrodzonych zostanie również opublikowana na stronach internetowych.