• To wydarzenie minęło.

Bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami

• Termin
    18 września

W dniu 18.09 w Kartuzach, przy ul. Mściwoja II 28A (Inkubator) odbęda się bezpłatne warsztaty programowania – Koduj z Gigantami.

Koduj z Gigantami to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji oraz Chile. Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

Harmonogram:
9:30 – Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch
11:10 – Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch
13:00 – Klasy 7-8 szkoły podstawowej: C#, Visual Studio
14:40 – Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Minecraft – Make Code
16:20 – Klasy 4-6 szkoły podstawowej: App Inventor
Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.