Od 18 stycznia 2021 r. stacjonarnie uczyć się będą uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3, natomiast klasy 4-8 kontynuować będą naukę zdalną.

Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej oraz w dzienniku elektronicznym.

W związku z koniecznością dostosowania zasad pracy w szkole do wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego informujemy, że w naszej szkole panować będą następujące zasady (zmian oznaczono kolorem niebieskim):

Oddziały przedszkolne

1. Uczniowie rozpoczynają lekcje o różnych porach:
    0a – 8.30
    0b – 7.30
    0c – 9.00
    0d – 8.00
  2. Szatnie oraz strefy wspólne dla rodziców / opiekunów znajdują się w budynku głównym na 1 piętrze.
  3. Dziecku może towarzyszyć jeden opiekun (obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja dłoni lub rękawiczki).
  4. Uczniowie spożywają śniadania w swoich klasach.

1. Klasy pracują w systemie stacjonarnym.
  2. Uczniowie rozpoczynają lekcje o różnych porach: 8.00, 8.55, 9.45.
  3. Uczniowie klas 2b, 3b i 3c korzystają do odwołania z szatni przy hali sportowej i wchodzą do szkoły wejściem głównym przy portierni, uczniowie pozostałych klas 1-3 korzystają z dotychczasowej szatni i wchodzą do szkoły wejściem A (między łącznikiem a 1 blokiem dydaktycznym).
  4. Uczniowie odbywają zajęcia przez cały dzień w tej samej sali, z wyjątkiem zajęć z informatyki i wychowania fizycznego.
  5. O częstotliwości przerw klas 1-3 decydują wychowawcy i ustalają je nie rzadziej niż raz na 45 minut, aby na jednym korytarzu przebywali uczniowie z maksymalnie jednej klasy.

1. Klasy pracują zdalnie zgodnie z poniższymi zasadami.
  2. Nauczanie odbywa się w aplikacji Teams w formie zajęć online.
  3. Logowanie do aplikacji Teams następuje mailem szkolnym oraz ustalonym przez siebie hasłem.
  4. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem lekcji danej klasy i będą trwać 30 minut. Np. lekcja druga rozpocznie się zgodnie z planem o 8.55 i będzie trwać do 9.25.
  5. Nauczyciele prowadzący ustalą z uczniami sposób przekazywania informacji z lekcji w przypadku, gdyby uczeń nie mógł uczestniczyć w spotkaniu online.
  6. Nauczyciele sprawdzają i odnotowują w dzienniku lekcyjnym frekwencję podczas lekcji online na podstawie funkcji “Pobierz listę obecności”.
  7. Uczniowie na prośbę nauczyciela zobowiązani są do włączenia kamery i mikrofonu.
  8. W sprawach technicznych możliwy jest kontakt pod nr telefonu: 507-406-311 w dniu 19.10.2020 r. do godz. 19.00, a od 20.10.2020 r. w godz. od 8.00 do 16.00.
  9. Wszelkie informacje do rodziców będą kierowane przez dyrekcję, wychowawców i nauczycieli przez dziennik elektroniczny, a komunikacja z uczniami w sprawie lekcji będzie przebiegała przy użyciu aplikacji Teams.
  10. Wszelkie spostrzeżenia dotyczące pracy zdalnej prosimy kierować do wychowawców.

Zajęcia dodatkowe dla klas 4-8

1. Klasy 8 mają możliwość wzięcia udziału w konsultacjach w szkole z następujących przedmiotów: język polski, matematyka i język angielski (harmonogram oraz ilość osób na konsultacjach tak jak dotychczas ustalane w poprzez Teams przez nauczycieli prowadzących),
  2. Zajęcia specjalistyczne dla klas 4-8 (rewalidacja, terapia pedagogiczna, socjoterapia, logopedia) tak jak dotychczas – w szkole lub zdalne – w zależności od woli rodziców.
  3. W obu powyższych przypadkach uczniowie na zajęcia udają się bezpośrednio wejściem C (między pierwszym a drugim blokiem dydaktycznym) i przechodzą do wyznaczonych sal drugiego bloku dydaktycznego.

Świetlica szkolna będzie dostępna dla następujących grup uczniów:

• oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3, które uczą się stacjonarnie i oczekują w szkole w związku z dojazdem do szkoły/domu,
  • uczniów pozostałych klas, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Dowozy do szkoły odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

Dodatkowe zasady

1. Uczniowie podczas przerw powinni przebywać na holach przy klasach, w których mają zajęcia.
  2. Uczniowie zakrywają usta i nos w częściach wspólnych.
  3. Wszyscy uczniowie mają obowiązek częstego mycia rąk po wejściu do szkoły, przed i po jedzeniu, przed zajęciami, a dodatkowo uczniowie klas 1-8 dezynfekcji rąk po wejściu do szkoły.
  4. Pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się przy wejściach do szkoły, w szatniach, świetlicach, bibliotece, stołówce i hali sportowej.
  5. Osoby postronne wchodzą na teren szkoły wejściem głównym oraz zgłaszają w portierni powód wizyty (obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz dezynfekcja dłoni lub rękawiczki).

Ponadto pragniemy zwrócić uwagę na najważniejsze informacje, które otrzymaliśmy od Ministra Edukacji Narodowej na początku roku szkolnego.

Wskazówki dla rodziców

Wskazówki dla uczniów